2019 KIŞ PROGRAMI HAFTA SONU EĞİTİMLERİMİZ

TÜZYEV 2019 KIŞ PROGRAMI

Tüm dünya’da potansiyelli yüksek çocuklara uygulanan programlara baktığımızda, zenginleştirme programlarının çocuk büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Hafta sonu tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen potansiyeli yüksek çocuklar, bu programlarla ilgili alanlarını desteklemekte; zeka ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler. Ulusal ve uluslar arası işbirliği ile bir çok ülkede potansiyeli yüksek çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

Tanıtım Kitapçığımız için tıklayın.

PROGRAM ÖZETİ

Türkiye Üstün Zekâlılar Yüksel Eğitim Vakfı hafta sonu eğitim programı içerisinde toplamda 8 farklı ders ile öğrencilerimize eğitim imkânı sunacaktır. (Dersler yaş gruplarına göre ayrışmıştır.) Program yüksek potansiyelli çocukların seviyelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Yazılım ve Web Tasarım, Işık Oyunları(Temel Fotoğrafçılık), STEM ve 4C, Evrensel Sanat, Yaşayan Uzay, Robotik, Go ve Strateji Oyunları, Tarih Yolculuğu ve Kültürel Drama dersleri oluşturmaktadır.

___________________________________________________________________________

                                          AVRUPA YAKASI        

ANADOLU YAKASI

__________________________________________________________________________

KATILIM KOŞULLARI

Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zekâ testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Ailelerin test sonuç
raporlarını bize göndermeleri gerekmektedir. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir.

EĞİTİM SAATLERİ

Eğitim Cumartesi günleri Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü – Pazar günleri Mozaik Okulları Ataşehir Kampüsünde 10.00 – 13.40 saatleri arasında yapılacaktır.

ÜCRET KAPSAMI

Akademik program + Kitap, Eğitim materyalleri + Sertifika ve Öğrenci Değerlendirme Raporları.

EĞİTİM ÜCRETİ

Eğitim ücreti 650₺ (KDV dahil) ve dönemlik 170₺ kırtasiye ücreti alınmaktadır.

BANKA HESAP BİLGİLERİ

İş Bankası – Tahtakale Şubesi

Hesap Adı: Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişme Vakfı
IBAN NO: TR 37 0006 4000 0011 0650 3121 75

DERSLER

  • Stem ve 4C
  • Yazılım ve Web Tasarım
  • Işık Oyunları(Temel Fotoğrafçılık)
  • Evrensel Sanat
  • Yaşayan Uzay
  • Tarih Yolculuğu ve Kültürel Drama
  • Go ve Strateji Oyunları
  • Robotik
  • Projeler

STEM VE 4C

Matematiğin eğlenceli ve sınır tanımaz dünyasında bir yolculuğa çıkmaya hazırlan! Bu dönem yaratıcılık, iletişim, eleştirel düşünme ve işbirliğini ön plana koyan STEM ile sadece 4 işlem değil çok daha fazlası bu derste seninle! Disiplinler arası bağ kurarak projeler üretecek, işbirlikçi ve takım çalışması ile birlikte teknolojiye dayalı sorunlar çözen bireyler olma yolunda adımlar atacaksın. Tic Tac Toe, Amiral battı, Bridge gibi pek çok oyun oynayarak bu oyunların arkasındaki matematiği ele alacağımız pek çok etkinlik seni bekliyor. Yaratıcılığını kullanarak problem odaklı çalışmaya, oyunlar oynayarak eğlenip, karşımıza çıkan durumları sorgulayıp, araştırıp, keşfederek dolu dolu bir dönem geçirmek istiyorsan seni de aramıza bekliyoruz!

YAZILIM VE WEB TASARIM

Son yılların trend mesleği olan web tasarımı hakkında neler biliyorsun? Her işimizi bilgisayarlardan, telefonlardan hallettiğimiz bu dönemlerde web sitesi tasarımı ve yazılımı her meslek için gereklilik haline dönüştü. Online alışveriş, oyun, bilgi aktarımı gibi bir çok şekilde karşımıza çıkan sitelerden istediğimiz bilgileri kolayca öğrenebiliyoruz. Peki bir web sitesi için gerekli dinamikler nelerdir, en çok tıklanan web sitelerinin özelliklerini hiç merak ettin mi? İşte bu yıl senin yaratıcı fikirlerinle kendi web siteni oluşturmak için her aşamasında keyif alacağın uzun bir serüvene çıkıyoruz . Yazılımın gücünü kullanarak, problem çözme becerinle neler yapabileceğini merak etmiyor musun?

IŞIK OYUNLARI (Temel Fotoğrafçılık)

İnsanın hayatına anlam katan, nerede nasıl duracağını ve sabretmeyi öğreten, hayata bakış açısını değiştiren, detayların içinden basitliği çıkartmayı öğreten, illüzyon gibi, rüya gibi bir şeydir fotoğrafçılık. Bu ders sayesinde; gözlemleme ve dikkat becerilerimizi geliştirip, düşünme, kurgulama ve kompozisyon oluşturma becerilerimizi arttırıp, yaratıcılıklarımızı ön plana çıkartacağız. Fotoğrafçılıkla hem sözel hem de fotoğraf diliyle anlatımımızı pekiştirip, fotoğrafçılık diliyle empati yapmayı öğreneceğiz. Aynı zamanda ışık, renk, kadraj, çözünürlük, alan derinliği, enstantane gibi birçok fotoğrafçılık kavramlarını öğrenip günlük hayatımızla harmanlayıp bakış açımızı değiştireceğiz. Fotoğrafçılık üzerine tüm bilgileri öğrenmek istiyor ve kadrajıma güveniyorum diyorsan bu ders tam senlik!

EVRENSEL SANAT

İnsanlığın var olduğu günden bu yana sanatın ilkel ve modern bir şekilde sunulmasından, insanoğlunun kimi zaman bir mağara duvarına çizilmiş resimle, kimi zaman bir kaya parçasına nakış gibi işlediği figürlerle, kimi zaman da bir antik tiyatroda sergilediği gösterilerle deneyimledik. Biz de sanat tarihini oluşturan sanat akımlarını renklerle buluşturarak bir sanatçı gibi düşünmeyi aynı zamanda akranlarımızla  iş birliği yaparak yeni sanat eserleri ortaya çıkaracağız. Yaratıcı düşünce araç-gereçlerini ve sanatçıların, mucitlerin düşüncelerini nasıl ürettiklerini göreceğiz. Yaratıcı zekamız sayesinde etkileyici, eşi benzeri olmayan sanat eserlerimiz için düşünceler üreteceğiz. Evrensel sanat geçmişini, kültürlerini ve geleceğini merak ediyorsan bu eğlenceli sanat serüvenine sen de katıl! Yaratıcılığın sınırlarını birlikte aşmaya ne dersin?

YAŞAYAN UZAY

Gökyüzü! Orası bir Laboratuvar. Her zaman bilime açık ve kolay ulaşabileceğimiz bir yer. Yapmamız gereken tek şey başımızı yukarı kaldırmak.  Astronomi, yıldız ve gezegenlerden kuyruklu yıldızlara, galaksilerden uzay araçlarına küçük astronomların keşfetmek için can attığı her şeyi keyifli dinleyecekleri bir dersin yani sıra onların merak duygusunu arttırmakla kalmıyor, çocuklara soru sormayı öğretiyor. Dünya nasıl oluştu? Ay neden farklı şekillerde gözlemlenir? Evrenin bir sonu var mı? Işık ne kadar hızlı? Güneş bizden ne kadar uzakta? Ayrıca ders içerisinde çeşitli etkinlikler ve görsellerle pekiştirebilecekleri merak edilen birçok başlık yer almakta. Bu dersle disiplinler arası bağlantı kurmayı, sorugulamayı, fikir yürütmeyi, yeniliklere açık olmayı öğreneceğiz.  Haydi… Gelin. Birlikte Uzayı ve ötesini keşfedelim.

TARİH YOLCULUĞU VE KÜLTÜREL DRAMA

Medeniyetler, uygarlıklar ve kültürler birbirinden farklı coğrafyalarda, birbirinden ilginç hikayelerle günümüze uyarlanarak karşımıza çıkıyorlar. Tarih Mezopotamya’dan Yunanistan’a, Roma’dan Mısır’a inanılmaz kültürel hazineler barındırmaktadır. Adetleriyle, Yerleşim alanlarıyla, Yeme alışkanlıkları ve giyim tarzlarıyla, dünya kültür mirasına birbirinden güzel hazineler katmışlardır. Peki bu kültürleri eğlenceli aktivitelerle, canlandırmalarla ve kendi yaratıcılığını katarak daha bir çok zengin içerikle tanımaya ne dersin? Eğer cevabın evet ise bu ders tam senlik olacak.

GO VE STRATEJİ OYUNLARI

Beynimizin dünyayı nasıl algıladığının ardından yatan felsefi oyunları merak ediyor musun? Strateji oyunları, duyusal illüzyonlar, şifreler, oyun okumalarını ve yaşadığımız gezegenin en eski strateji oyununu öğrenmeye ne dersin? Analitik düşünmeye ve hesaplama yapmaya, empati kurmaya ve saygı duymaya, özel bir arkadaş ortamına ve sosyal bir etkinliğin içinde yer almaya, yeni dostluklara kapı açmaya,  en önemlisi tüm bunları yaparken bir oyun oynamaya ve eğleniyor olmaya hazırsan bu ders tam sana göre! 

ROBOTİK

Birçok farklı alan bilgisini kendinde birleştiren robotik dünyasındaki başlıyoruz. Bu macera boyunca robotlar hakkında bilgiler edinecek, kullanılabilecek parçaları tanıyacak, algoritma mantığını öğrenecek ve bunları yaratıcı düşünme gücünle birlikte birleştirerek ürünler ortaya koyacağız. Maceramız da ilerlerken bazı zorluklar ile de karşılaşacağız. Farklı çeşitte sensörler kullanarak bu sorunlara uygun çözüm üretip strateji yeteneğimizi geliştireceğiz. Kazandığımız bilgiler ile hayal gücümüz ile sınırsız ürün ortaya koyabiliriz. Bu ürünler kimi zaman işlerimizi kolaylaştıracak basit bir mekanizma, kimi zaman da karmaşık yapıma ve kodlamaya sahip bir robot olabilir. Robotları ortaya koyarken problem çözme tekniklerini de kullanarak Robotik dünyasında öğrendiklerimizi test ettiğimiz eğlenceli oyunlar, grup çalışmaları, robot yarışmaları ve diğer aktiviteler ile eğlenerek öğreniyoruz. Aklın sınırlarını aşmak için senin de fikirlerine ihtiyacımız var. Var mısın takımımıza katılmaya?

PROJELER

Bilgiye ulaşmanın eskiye göre çok daha kolay olduğu günümüz dünyasında, insanoğlu için bilmek değil, düşünebilmek, hayal edebilmek ve fikir üretebilmek avantaj sağlıyor. Düşünme becerilerinizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenirken, aynı zamanda parlak fikirler üretmek için işte size fırsat! Ders olarak görmüş olduğun branş derslerinden veya diğer farklı 4 branş dersinden bir tanesini proje dersi olarak seçebileceksin. Seçim Senin!

Siz hayal edin birlikte üretelim!

_____________________________________________________________________

TÜRKİYE ÜSTÜN ZEKÂLILAR YÜKSEL EĞİTİM VAKFI

Barbaros Mah. Temmuz Sk. No : 4 Ataşehir – İstanbul

TEL: (0216) 326 81 88

GSM: 0 545 236 61 20/23

MAİL: info@tuzyev.org

www.tuzyev.org

www.ustunzekalilarmerkezi.org

0216 326 8188 – 0545 236 61 20-23

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*