Son Haberler
Anasayfa / Kurucumuzun Mesajı

Kurucumuzun Mesajı

Kurucumuzun Mesajı

Üstün potansiyelli çocuklar dünyanın her yerinde geleceğin liderleri olarak kabul görmekte ve potansiyellerini geliştirmelerine olanak sağlanmalı, farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitimler almaları olmazsa olmazlardandır. Söz konusu çocuklar şayet yetenekleri doğrultusunda özel eğitimler almazlar ise hem potansiyelleri kaybedilmiş olur hem de içinde bulundukları toplum ile uyum sağlayamayacaklarından mutsuz bireyler olarak yetişirler.

Akademisyen olarak devam ettiğim profesyonel hayatımda, üstün potansiyelli çocuklar ile kendi oğlum ve yeğenim sayesinde tanıştım. Türkiye’de üstün potansiyelli çocuklar için farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş, tamamen bireysel yeteneklere bağlı eğitimin ise hiçbir kurum tarafından tam anlamıyla verilmediğinin bilincine vardım. Bu çocuklar başta kendi ülkemiz ve tüm insanlık için çok önemli birer değer. Bu nedenle de dünya standartlarında eğitim almaları gerektiğini fark ederek Amerika, Singapur, İsrail gibi eğitim alanında dünyaya örnek olan ülkelerin eğitim sistemlerini, üstün potansiyelli çocukların eğitimlerini nasıl farklılaştırdıklarını inceledim ve birçok ülkeyi dolaştım. Bu kurumlardan bazıları ile uzun soluklu işbirlikleri gerçekleştirdim.

TÜZYEV,işte tüm bu birikimin neticesi olarak, bilimin ve sanatın sınırlarını genişleten, özgürlükçü, toplumsal gelişime önderlik eden, akademik kadrosunun öğrencileriyle birlikte, öğrenme tutkusu etrafında buluştuğu, bütün akademik ve idari bileşenlerinin bu anlayışa kendilerini adadıkları uluslararası bir eğitim kurumu olmavizyonu ile hayata geçirildi. Üstün potansiyelli çocuklarımızın tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek sistemlerin oluşturulmasında ulusal ve uluslararası ortamlarda lider olarak rol alma ve çocuklarımızın ülkemizin geleciğinde hak ettikleri pozisyonlara gelebilmeleri amacıyla gereken destek hizmetleri sağlayarak ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir.

Hedefimiz; sürekli gelişim prensibi çerçevesinde, üstün potansiyelli çocukların eğitiminde rol oynayan öğrenci – eğitimci – veli üçgeninin her birimi için tasarladığımız ve hayata geçirdiğimiz sistemlerin, yaşayan ve tüm dünya tarafından örnek alınan uygulamalar olarak kullanılmaya devam edilmesidir.

15 yıl önce çıktığım bu yolda önemli aşamalar kaydettim ve bireysel vizyonuma ve çabalarıma, her biri alanında dünya çapında isimlerden oluşan TÜZYEV Mütevelli Heyeti de eşlik ediyor artık. Birlikte, çok kısa süre içerisinde, üstün potansiyelli çocukların eğitimi konusunda ülkemizde ve dünyada en iyilerinden biri olacağımıza yürekten inanıyor, lider, çevreye ve insanlığa duyarlı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamanın heyecanını yürekten yaşıyorum.

TÜZYEV VAKFI | Mozaik Eğitim Kurumları

TÜZYEV VAKFI | Üstün Zekalılar Merkezi Kurucu – Yönetim Kurulu Başkanı Mehpare KINIK USTOMAR