Ölçme ve Değerlendirme

Olcme_Degerlendirme

Üstün Zekalılar ve üstün zekalı çocukların eğitiminde ilk adım onların tespit edilmesidir. Bunun için özel geliştirilmiş üstün zekalılar testleri ve tanılama sistemleri mevcuttur.

 • Tanılama testleri dışarıda yapılabileceği gibi merkezimizde de alan uzmanları tarafından yapılmaktadır.
 • Kendi öğrencilerimizin dışında tanılama hizmeti tüm yaş seviyesindeki kişi ve kurumlara uygulanmaktadır.
 • Okulumuz öğrencilerinin tamamına ayrıca yaratıcılık, öğrenme stilleri, ilgi ve yetenek alanları ile kendini ifade yöntemleri tanılama ve değerlendirme çalışmaları da yapılmaktadır.
 • WISC-R ve Stanford-Binet Testleri için lütfen merkezimiz ile kontak kurunuz.

11 yorum

 1. Sakaryada yaşıyoruz. Şuan 38 aylık olan oğlumun üstün zekalı olduğu konusunda çevreden uyarılar gelmekte. 1,5 yaşındayken merdivenden çıkarken 10 a kadar sayıyor, inerken 10’dan geriye doğru geri sayıyordu. Malesef belirli illerle sınırlı olan bir merkeze uzun süreli bir eğitim için gitmemiz mümkün değil. Ne yapacağımızı bilemez bir halde internetten araştırdığımız kadarıyla çocuğumuzu büyütmeye çalışıyoruz. Oğlum şu an Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Sakarya ilindeki Küçük Şeyler Anaokuluna gidiyor. Bu bizim 4. kreşimiz. Daha önce gönderdiğim kreşlerden sıkılıyorum deyip bırakmak isteyince ayrılmak zorunda kaldık. Şu an gitmek istemiyor, çok sinirli davranmaya başladı. Kurumunuzca oğlumun değerlendirilmesini istiyorum. Saygılar

  • Merhabalar Serap Hanım,
   Oğlunuzun potansiyeli yüksek bir çocuk olma ihtimali yüksek. Normal eğitim sisteminde problem yaşama potansiyelleri yüksek olan bu çocuklar için farklılaştırılmış müfredat ve zenginleştirilmiş eğitim sistemleri uygulanılması gerekmektedir.
   Bizim tavsiyemiz öncelikle oğlunuzun tanılamasını yaptırıp (Türkiye de bu yaş grubu çocuklar için standardize test Stanford Binet testidir. ) durumu ve alt detayları tespit ettirmenizdir.
   Eğer bizlerden destek isterseniz telefon numaramız 0545 2366120 ve 0543 2366120 dir
   Saygılarımızla
   Üstün Zekalılar Merkezi

 2. Merhaba,adim Murat ARDUC.Oglumuz icin sizinle irtibata gecmek istiyoruz. Iyi gunler.

 3. Sayın İlgili,
  Ocak 2010 doğumlu bir kızım var. Kızım için bir zeka testi uygulamak istiyorum. Kurumunuzun uyguladığı test ile ilgili bilgi almak istiyorum.
  İyi çalışmalar.

  • Merhabalar Çağlayan Bey,
   Kızınızın yaş grubu için Türkiye de standardize edilmiş olan test Stanford Binet testidir. Gerekli görüldüğü durumlarda alt testlere bakılarak duygu gelişim, yaratıcılık gibi testler de uygulanabilir.
   İletişime geçmek isterseniz telefon numaramız
   0545 2366120
   0543 2366120 dir
   Saygılarımızla
   Üstün Zekalılar Merkezi

 4. Merhaba, Acil görüşlerinize ihtiyacım var .Oğlum 05.06.2009 doğumlu 5.5 yaşında… Anaokuluna devam etmekte .Özellikle bu yıl belirginleşen derslerden ,belirli etkinliklerden sıkılma ve sınıftan çıkma ,ancak istediği konuda dikkatini inanılmaz odaklaştırm konsantre olma, öğretmenlerine sürekli olarak soru sorma,daha sayamadığım bir çok şey belirince okul Müdürü tarafından aranıldık. Çocuğumuzun üstün zekalı olabileceği okul psikoloğu tarafından yapılan gözlemlerlede aynı fikre ulaşıldığı bildirilmiş ve zeka testi yaptırmamızın iyi olacağı belirtilmiştiir.Gerekli randevu alınmış ve gidilmiştir. Ancak çocukla çok fazla iletişime geçmeden ve güven duymasını sağlamadan teste geçilmiştir.Ve çocuğum sürekli sıkıldım gidelim burada ne işimiz var gibi cümlelerle negatiflik sergilemiş ve bunun sonucunda biz testi tamamlayamadan bitirmek zorunda kaldık.Benim sormak istediğim bu testin hangi ortamlarda yapılması uygun , teste başlamadan önce bir adapte süreci olması gerekmezmi ? 5.5 yaşında ki bir çocuğa Wisc-r testi yapılır mı ?(Bizie yapılmaya çalışılan ve tamamlayamadığımız test) Okulumuz ısrarla değişik bi çocuk olduğu düşüncesinde.Benim endişem ise önümüzdeki yıl 1. sınıf olacak bu şekilde dersten sıkılma olursa ne yapabilirim konusunda Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum .İyi çalışmalar diliyorum

  • Merhabalar Nilay hanım,
   İlginiz için size teşekkür ederiz.
   0545 2366120 yada 0543 2366120 numaralı telefonumuzdan bizler ile temasa geçebilirsiniz.
   Üstün Zekalılar Merkezi

 5. merhaba 2. sınıftaki oğlumda dikkat eksikliği olabilir derken yapılan WİSC-R testinde üstün zekalı çıktı eğtimi için neler yapabiliriz testi yapan psikolok bizim ve öğretmenin çocuğun zekasına yetişemeyeceğimizi söyledi bizi yönlendirirseniz sevinirim

  • Merhabalar Ragıp Bey,
   İlginiz için size teşekkür ederiz.
   0545 2366120 yada 0543 2366120 numaralı telefonumuzdan bizler ile temasa geçebilirsiniz.
   Üstün Zekalılar Merkezi

 6. Merhaba benim 2. Sınıfa giden bi oğlum var.geçen sene zekasinin yüksek olduğunu dersleri çabuk yapıp sınıfta bos kaldığını sene sonunda 3. Sınıfa geçebileceğini soyedi öğretmenimiz.ben iyi olmaz diye 3.sınıfa gitmesini istemedim.şu adada arkadaşlarından çok ilerde olmasın diye derslerde bekliyo.farklı etkinlikler testler çözüyor.zeka testi yaptırmak ve neyapmam gerektigi ili bilgi almak için sizinle görüşmek istiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*