Son Haberler
Anasayfa / Ortaokulda Hayat

Ortaokulda Hayat

‘Öğrenciler daima akademik ve yetenek alanlarında potansiyellerini tamamen gerçekleştirmek için özelliklerine uygun bir eğitim almalıdır’ düşüncesiyle TÜZYEV Mozaik Ortaokulu 2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim döneminden itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. Eğitim kurumumuzda tüm dersler çocuklarımızın muhakeme yeteneklerini geliştirmelerine, analiz etmelerine değerlendirme ve sentez yapmalarına olanak tanıyacak şekilde hazırlanır. Müfredat tematik olarak işlenir. Öğrencilerimizin problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık alanlarını geliştirecek şekilde tüm konular detaylı olarak işlenerek özümsenir.

 

ORTAOKULUMUZU FARKLI KILAN ÖZELLİKLER

Eğitim kurumumuzda tüm dersler çocuklarımızın muhakeme yeteneklerini geliştirmelerine, analiz etmelerine değerlendirme ve sentez yapmalarına olanak tanıyacak şekilde hazırlanır. Müfredat tematik olarak işlenir.Öğrencilerimizin problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık alanlarını geliştirecek şekilde tüm konular detaylı olarak işlenerek özümsenir.Her çeşit test tekniği ölçme ve değerlendirme olarak kullanılır. Konuların öğrenilmesinde uygulama aşaması çok değerlidir. Okulumuzda öğrencilerimiz proje tabanlı çalışarak mentörlük
uygulamaları yaparlar.Atölyeleri ve laboratuarları verimli olarak kullanırlar.Böylece, kalıcı bir öğrenme gerçekleşmiş olur. Sınav stresi yaşamadan, tekrara düşmeden hedefe doğru adımlarla ilerleyen vizyonu olan bireyler yetişir. Yine ilkokulumuzdaki gibi seviye grupları az öğrenci ile çalışma; etütler, atölyeler ortaokulumuzda da mevcuttur.Öğrenci merkezli çalışan okulumuzda öğrencilerimiz hedefleri doğrultusunda yetiştirilirler.