Son Haberler
Anasayfa / Makaleler / Sizi Anlıyoruz

Sizi Anlıyoruz

Minik gözlerini ilk kırpıştırdığında dünyalar sizin olmuştu. İnsan bir şeyi bu kadar çok sevebilir mi diye düşündünüz belki. Daha önceleri duymuşluğunuz vardı bir gün çocuğun olacak ve ona karşı tarif edilmez duygular besleyeceksin sözlerini ama bu kadarını siz bile tahmin etmemiştiniz.

Koşuşturma içerisinde onunla birlikte dünyayı baştan keşfetmeye başlayınca günler birbirini kovaladı ve siz bazı farklılıklar algılamaya başladınız. Bazen arkadaş toplantılarında diğer çocuklarla birlikteyken, bazen sizinle iletişim kurarken? Önceleri anlık şeyler gibi geldi ama sonra diğer çocuklardan farklı olduğunu görmemek için kör olmak gerekti.

Farkındalığın ardından duygu karmaşası başladı. Korkmak mı gerekli, sevinmek mi, endişelenmek mi, bilemediniz. Çaresizce çevrenizdeki insanlara anlattınız ve öneriler beklediniz. Siz bütün bunları yaşarken çocuğunuz hayatın yönlendirmesi doğrultusunda büyümeye devam etti. Günü geldi!!! Okul vakti!!! Ve yeni bir kaosun içindesiniz. Okula gitmeli ama yaşıtlarıyla mutlu değil, ona öğretilecek şeyleriyse zaten biliyor. Siz bunları biliyordunuz ama belki mutlu diye okulun ilk günü birlikte okula gittiniz. Uğruna dünyaları vereceğiniz çocuğunuzsa karşılaşacağı zorluklardan habersiz kendine uygun arkadaşlar, ilgi duyacağı dersler, öğrenmek için heyecan duyacağı bilgiler umarak gitti okuluna. Durumun umduğundan farklı olduğunu anlaması uzun sürmedi çünkü oldukça akıllıydı. Gün bir şekilde bitti, eve döndünüz ama sorunlar daha yeni başlamıştı. O mutsuz ve isteksizdi. Haklı olduğunu siz de biliyordunuz ama başka ne yapabilirim diye düşündünüz.

Bundan iki yıl önce bu çaresizliği yaşamakta, kendinizi ve çoğunuzu okyanusun ortasında terkedilmiş hissetmekte haklıydınız, ama bugün değilsiniz. Çünkü bizler neler yaşadığınızı, neler beklediğinizi ve en önemli çocuklarımızın neler istediğini anlıyoruz ve sizlere yardımcı olabilmek için bütün imkanları zorluyoruz.

Biliyoruz, çoğunuz kimseye benzemiyor, bambaşka ilgi alanları, öğrenme stilleri var, tek tip bir eğitim onu körelmeye mahkum eder. Bazı alanlarda yaşıtlarından daha başarılı ve bu alanlarda arkadaşlarından farklı bir eğitim alması gerek. Her çocuğumuz ayrı bir birey ve bizlerden istekleri, beklentileri var. Onların gözlerinin içinde görmeyi beklediğiniz ışığı ve bu ışığı görmenin verdiği tarifsiz mutluluğu biliyoruz.

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*