Son Haberler
Anasayfa / Haberler / Sözel Torrance Uygulama Eğitimi

Sözel Torrance Uygulama Eğitimi

22 ARALIK 2013

Yaratıcılık; yeni, özgün ve beceriye dayalı bir ürün olarak ortaya çıkmış veya henüz ürüne dönüşmemiş, kendine özgü bir problem çözme sürecini içeren, kişinin zekâ unsurlarını da özgün ve üretime dönük kullandığı bir bilişsel yetenektir. Günümüzde işe alımda, eğitimde, sanatta ölçümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Torrance yaratıcı düşünce testi ilk kez 1966 yılında Amerika Birleşik Devletleri?nde yayınlanmıştır. Sözel ve şekilsel alanda yaratıcılığı ölçen toplam 10 alt testi içeren bu test okul öncesi, ilköğretim, lise, üniversite yaş gruplarına uygulanabilmektedir. Bugün dünya genelinde en çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan yaratıcılık testlerinden birisidir.


Tarih : 22 Aralık 2013 Pazar (1 Gün)
Yer : Yaşar Üniversitesi-Selçuk Yaşar Kampüsü İZMİR
Eğitmen : Prof.Dr. Nükhet Doğan Yarbrough
Katılımcı Sayısı : Maksimum 50 kişi
Katılımcılar : Alana ilgisi olan öğretmenler, psikolog,psikiyatrist,psikolojik danışmanlar, çocuk gelişimi uzmanları
Eğitim Süreci : 1 günlük eğitimde temel bilgilerden sonra katılımcıların değerlendirme yapması için örnek uygulamalar yapılacaktır.Eğitim sonunda hedeflenen uzmanlığa ulaşan katılımcılara Georgia Üniversitesi Torrance Yaratıcılık Merkezinden uluslar arası geçerli sertifika verilecektir.
Açıklama : Katılımcılara eğitim sonrasında Georgia Üniversitesi Torrance Center tarafından deneme testleri gönderilecek ve bu testlerin katılımcılar tarafından değerlendirilmesi beklenecektir. Değerlendirme sonuçlarına göre kişilere düzeltme ve yön gösterme çalışmaları yapılacaktır. Katılımcıların yeterli uzmanlık seviyesine ulaştığı bu değerlendirmeler yardımı ile takip edilecek ve bu süreç sonunda, uzmanlık seviyesine ulaşan her katılımcı uygulama sertifikasına sahip olacaktır.
Eğitim Ücreti : 432 TL. Aşağıdaki banka hesabımıza yatırılacaktır

IBAN : TR53 0001 2001 2910 0010 1001 87


Program Aşağıdaki Gibidir:

10:00-11:20 Sözel Torrance Testinin Tanıtımı

11:20-11:40 Kahve Arası

11:40-13:00 Akıcılık, Esneklik, Özgünlük

13:00-14:00 Öğle Yemeği

14:00-15:20 Tüm testin uygulamalı incelenmesi

15:20-15:40 Kahve Arası

15.40-17:00 Değerlendirme ve standart puanlara dönüştürme


Prof.Dr. Nükhet Yarbrough Kimdir?

Nükhet Doğan lisans eğitimini Lindenwood Universitesi psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra master çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünde yapmıştır. Doktorasını Amerika’nın Georgia Üniversitesinde tamamlayan Nükhet Doğan Torrance?nin ilk türk öğrencilerinden biri olmuştur. Bilimsel Çalışma Alanları Yaratıcılıkta yüksek puan alabilenlerin hafıza aktivasyon farklılıkları, Torrance Testinin orijinalite ölçeğinin bilgisayarda değerlendirmesi, Kavram esnekliği toleransı ölçek geliştirme. Şuanda Amerika’nın Coe College psikoloji bölümünde Profesör olarak görev yapmaktadır.


İletişim için tıklayınız.

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*