TÜZYEV 2018 YAZ PROGRAMI KAYITLARIMIZ BAŞLADI

TÜZYEV 2018 YAZ PROGRAMI

Tüm dünyada üstün potansiyelli ve dahi çocuklara uygulanan programlara baktığımızda yaz programlarının çok büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Yaz tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen üstün potansiyelli çocuklar, yaz programlarıyla birlikte ilgi alanlarını desteklemekte, zekâ ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Üstün Zekâlılar Yüksel Eğitim Vakfı işbirliği ile birçok ülkede “Üstün Potansiyelli” çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

PDF dökümanı için lütfen tıklayınız.

AVRUPA YAKASI

18 HAZİRAN – 06TEMMUZ

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ SANTRAL KAMPÜSÜ

__________________________________________________________________________

ANADOLU          YAKASI

16 TEMMUZ – 03 AĞUSTOS

MOZAİK EĞİTİM KURUMU / ATAŞEHİR

 

KATILIM KOŞULLARI

Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zekâ testlerine göre 4 & 14 yaş arası üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler ücret dekontunu ve test sonuç raporlarını bize göndermeleri gerekmektedir.

EĞİTİM SAATLERİ

Eğitim hafta içi her gün 10:00-15:45 saatleri arasında yapılacaktır.

EĞİTİM ÜCRETİ

1.900 TL (KDV dahil).Eğitim ilk günü yemek firması ve servis firması stand kuracaktır. Yemek ücretlerinin ödemesi yemek firmasının ilgili
kişilerine yapılacaktır.  Yemek Ücreti 180 TL. Servis ücretleri eğitimin ilk günü güzergahlarınıza göre tarafınızla paylaşılacaktır.

ÜCRET KAPSAMI

Akademik program, Eğitim Materyalleri,  Sertifika ve Öğrenci Değerlendirme Raporları.

BANKA HESAP BİLGİLERİ

Türkiye İş Bankası
Hesap adı : Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişme Vakfı
IBAN NO : TR37 0006 4000 0011 0650 3121 75

DERSLER

 • Sihirli İksirler
 • Mantıksal Sekme
 • Uzayın Keşfi Görülmedik Şeyler!
 • Hayran – Kurgu
 • Elektro – Sanat
 • Tarihin En Muhteşem Maceraları
 • Lego – Robotik
 • Spor
 • Müzik
 • Küresel Farkındalık
 • Zihin Oyunları
 • Kelime Avcıları
 • Genetik
 • Algoritmik Düşünme ve Phyton Programlama

 

MANTIKSAL SEKME

Matematik sayı bilgisi ve hesaplamayla sınırlı değildir! Oyunlar ve bulmacalar kullanarak mantıksal düşünce, kanıt tümevarım ve tümdengelim konseptlerini keşfedeceğiz. Tüm aktivitelerimiz numaralar içermeyecektir, fakat her biri hesaplamadan öteye giden matematiksel düşünme açısından zengin olacaktır. Hatta bulmaca çözme becerilerinizi ölçebilmek için şifreler, kodlar ve krip-
tografi bile kullanabiliriz! Cebirde, geometride ve diğer ileri düzey matematik alanlarında beynini çalıştırmaya üstün matematiksel düşüncenin merkezinde yatan konseptleri ve matematiksel düşünme becerilerini uygulamaya hazırlan!

SİHİRLİ İKSİRLER

Fen bilimleriyle yaratıcılık kaynaşması saf büyüyle sonuçlanır. Bu dersimizde gerçekten bazı sihirli sonuçlara ulaşmak için bilimi kullanacağız, sonra da aslında ne olduğunubulmak için sihrin kendisini inceleyeceğiz. O sihirli karışımları oluşturmak için bilimsel yöntemler kullanarak birçok değişik kimyasallar ve maddelerle deneyler yapacağız. Isıya duyarlı renk değiştiren “slime”, karanlıkta parlayan büyülü çamur ve ev yapımı lav lambaları hazırlayacağımız karışımlardan sadece bazıları.Her deneyle sürtünme kuvveti, kaldırma kuvveti, kimyasal tepkimeler,  manyetik enerjiler, basınç kuvveti ve fizik gibi farklı bilimsel teorileri ele alacağız. Etkilenmeye hazır olarak gelin!

TARİHİN EN MUHTEŞEM MACERALARI

Bugün içinde yaşadığımız heyecan dolu dünyayı renklendiren macera ve buluşları keşfetmek için bizimle gel! Bu derste, tarihte iz bırakan olayları, insanları ve muhteşem efsaneleri inceliyor olacağız. Biz de bir Marko Polo olup maceralara katılacağız, bir Piri Reis olup dünya haritasını çizeceğiz. Maceralarımızda gittiğimiz ülkelerin kültürlerini mitolojik efsanelerini inceleyeceğiz. Kral Midas’tan Kral Gılgamış’a birçok kralın topraklarını ziyaret edeceğiz. Macera seven kâşif bilim insanları olacağız. Bu seyahatlerin, hem günümüzün dünyasına, hem de kendimize olan bakış açılarımıza ne gibi etkilerde bulunduğunu inceleyeceğiz. Macerayı, keşfetmeyi, mitolojik efsaneleri seviyorsan seni de bekliyoruz.

HAYRAN – KURGU : SÜPER KAHRAMANLAR

Harry Potter, Marvel, Minecraft ve daha  fazlası!..Aklına gelen her hikâye kendi yazılarında kullanabileceğin karakterler ve mekânlarla dolu. Bu derste, betimleme, sembolizm, olay örgüsü ve mecazi dil gibi edebi teknikler kullanarak sürükleyici ve yaratıcı hikayeleri keşfedeceğiz. Edebiyat ve popüler medyada çeşitli kaynakları inceleyerek,yaratıcı yazılarımızla kendi canlı karakterlerimizi ve özgün mekânlarımızı kurgulayacağız ve geliştireceğiz. Favori süper kahraman kitapları, filmleri ve oyunlarınadayanarak kendi kurgularımızı yaratmak üzerine çalışacağız.İmkânlar sınırsız!

GENETİK

Atalarımızdan hangi şifreler bize yadigâr kaldı? Göz rengimiz, saç rengimiz, boy uzunluğumuz neye göre belirlenir? Bu ve bunun gibi birçok soruya cevap verebilecek bir bilim dalı; Genetik. Derslerimizde, genetik bilgilerle beraber, genetikle ilişkili hastalıklara da değineceğiz. Genetik bilginin oluşum aşamalarını, bir sonraki jenerasyona aktarımını ve hastalıklarla ilişkilerini öğrenmeye var mısın?

UZAYIN KEŞFi GÖRÜLMEDİK ŞEYLER!

Yıldızlara doğru bakıp orada neler olduğunu merak ettin mi hiç? Bu dersimizde astronominin çeşitli konularını keşfedecek; güneş sistemimiz, yıldızlar, galaksiler ve evrenin kendisini inceleyeceğiz. Uzaydaki yerimizle ilgili bazı büyük soruların cevaplarını bulacağız. Hadi bizde bilim insanları gibi düşünerek birlikte öğrenelim!

 

ELEKTRO – SANAT

Sizlerle bu derste sallanan, hareket eden ve parlayan sanat eserleri yaratacağız. Sanatı elektrik ve teknolojiyle bütünleştiren 2 ve 3 boyutlu sanat eserleri tasarlayarak mühendisliğini yapacağız. Farklı sanat medyaları öğrendiğimiz gibi interaktif ve enstalasyona dayalı bilimsel sanat eserleri üretirken kendi elektrik devrelerimizi de nasıl kuracağımızı öğreneceğiz.

 

ZİHİN OYUNLARI İLE KRİPTOLOJİ VE KRİMİNOLOJİ

Beynimiz bize ne gibi oyunlar oynar? Zihnimizin bize oynadığı şaşırtıcı oyunların arkasında yatan nedenler neler? Sürprizlere neden içgüdülerimizle reaksiyon veririz? Etrafımızdaki dünyaya nasıl uyum sağlarız? Pratik ve soyut problemleri nasıl çözüyoruz? Beynimizin dünyayı nasıl algıladığının ardından yatan eğlenceli bilimi merak ediyor musunuz? Beyinlerimiz, birbirleriyle sürekli iletişim halinde olan birçok belirgin yapı, bölge ve mahalleden oluşur.
Peki biz bu mahalleleri keşfetmeye hazır mıyız? Beynin derinliklerine inerek günlük hayatımızda başa çıkmamız için kullandığımız tüm gizli duyularımızı keşfedeceğiz. Kelime oyunları, görsel illüzyonlar, şifreler, dedektiflik hikâyeleri ve vaka analizlerini eğlenceli buluyor musunuz? Cevabınız evet ise zihin oyunları tam size göre!

LEGO ROBOTİK

Hiç odanın kendi kendisini temizlemesini, toparlamasını istediğin oldu mu? Peki, sahneye çıkmadan bir performans gerçekleştirmek? Ya da çok ağır bir şeyin parmağını bile oynatmadan yerini değiştirmek? Eğer öyleyse, bu ders tam sana göre! Çünkü robotlar tüm bunları ve daha fazlasını senin için yapabilir. Görev odaklı robotlar tasarlayıp programlamasını öğrenirken hayal gücümüzü de kullanalım! Lego robotik dersi bir robotu tasarlayıp programlamayı öğrenmenin eğlenceliyoludur. Bu ders için robotlara ya da legoya ilişkin bir tecrübeye gerek yok! Dersimizde hayal gücümüzü kullanarak çeşitli robotlar tasarlayacağız.Dersimizin toplam süresi bitene kadar, fonksiyonel bir robotun tasarımı, yapımı ve programlanışına dair temel bilgilere sahip olacağız.

SPOR

Sportif Beceri ve Koordinasyon eğitimi, çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır. Belli bir plan ve program çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritasını belirler. Ayrıca, özgüven, liderlik, karar verme gibi sosyal gelişimleride destekler ve sporun kültür olarak kazanılmasını hedefler.

MÜZİK

Vurmalı sazlar ve beden perküsyonu ile ritim duygusunu geliştirip, sesleri ve onların nota karşılıklarını en eğlenceli oyun ve yöntemler ile öğrenmeye ne dersiniz? Bir de seslerin uyumlu bir biçime bürünüp müziğin her alanında nasıl var olduğunu keşfedeceğimiz bir serüvene hazır mısınız?

KELİME AVCILARI

Kelimelerin gizemine daldığın oldu mu hiç? Diğer diller hakkında bir şeyler öğrenmek ya da kelimelerin kökenlerini bulmak, hatta kendi dilini nasıl yaratabileceğini öğrenmek hoşuna gidiyor mu? Bizimle  kelimeler, diller ve kültürlerle dolu bir yaz macerasına katıl! Bir kelime avcısı olarak becerilerini geliştirmen için bu ders; dilbilimi, dünya dilleri ve edebiyatları, kültürel çalışmalar ve iletişim çalışmaları gibi alanlar üzerine yoğunlaşacaktır.Bu derslerde diller arası örüntülere, dilin sözel olmayan kısımlarına, değişik azım sistemlerine ve deyimler ile ifadelere odaklanacağız. Dil ile kültür arasındaki iletişimi, yok olmakta olan diller olgusunu, dillerin kökenlerini ve diller arası etkileşimi keşfedeceğiz.Kelime oyunları oynama, farklı dilleri araştırma, dil şifreleri kurma ve kırma yanında pek çok şey daha yapacağız!

ALGORİTMİK DÜŞÜNME VE PYTHON PROGRAMLAMA

Algoritmik düşünme sadece bilgisayar programı yazılımında yararlı değil, aynı zamanda başka alanlarda sorun çözmeyi destekleyen bir sorun çözme sürecidir.Dersimizle birlikte algoritmik düşünmeyi sadece akademik konular arasında değil, günlük hayatımızın her alanında kullanarak bağlantı kurabileceğiz. Bu derslesizlere algoritmik düşünmeyi çeşitli aktiviteler bağlamında öğrenebilme fırsatı sunacağız. “Python Programlama Dili” ile bilgisayar programları yazmayı öğrenip, sonra da bu ortamda oyunlarımızı üreteceğiz.

KÜRESEL FARKINDALIK

Gözlerinizi kapatın. Evet, evet lütfen kapatın! Yaşadığınız şehri kuşbakışı gördüğünüzü hayal edin; sonrasında ülkemizi, sonra kıtamızı ve en son dünyamızı… Bir şeyi fark ettiniz mi? Farketmediyseniz artık farkına varmamız gerekiyor. Bu evrende hep beraberiz ve sadece beraber yapabileceğimiz unsurlardan bir tanesi de evreni korumak. 18.yy’dan beridir süre gelen küresel sorunlar için çözümler üretmeye var mısın? Zamanı geriye alma gibi ihtimalimiz ne yazık ki henüz yok! Bizi bekleyen tehlikeye göz yummamak için farkındalık yaratmaya ne dersin?

_____________________________________________________________________

TÜRKİYE ÜSTÜN ZEKÂLILAR YÜKSEL EĞİTİM VAKFI

Barbaros Mah. Temmuz Sk. No : 4 Ataşehir – İstanbul

TEL: (0216) 326 81 88

GSM: 0 545 236 61 20/23 info@tuzyev.org | www.ustunzekalilarmerkezi.org

www.tuzyev.org

0216 326 8188 0545 236 6120

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*