Son Haberler
Anasayfa / Haberler / TÜZYEV 2021 Yüz Yüze Yaz Programı

TÜZYEV 2021 Yüz Yüze Yaz Programı

TÜZYEV 2021 Yüz Yüze Yaz Programı

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

 

Belirlenen yaş aralığında, öğrencinin ilgi alanı doğrultusunda gerçekleştirilecek ‘  Yüz Yüze ‘ eğitim programıdır.

Bu Yaz Bizi Neler Bekliyor?

Değerli Velilerimiz, Tüzyev Yaz programının dinamik yapısı; öğrencilerimize akademik kazanım ve deneysel öğrenme fırsatının yanında pedagojik olarak da önemli katkılar sunmaktadır. Kendi mizaçlarına benzer profildeki akranlarıyla bir arada olma avantajı; ilgi alanları ve hedefleri konusunda özgürce etkileşim kurmalarına imkan tanıyarak öğrencilerimizin anlaşılma ve aidiyet duygularını desteklemektedir. Evde geçirdikleri süre boyunca sosyal becerilerini istedikleri ölçüde kullanamayan öğrencilerimiz; Tüzyev Yaz Programında sadece akademik konularda değil, hayatın içinden, kendilerine has duygu ve fikirlerini de rahatça ifade edebilmektedir. Tüzyev Yaz programlarındaki deneysel ve proje bazlı dersler sayesinde; öğrencilerimizin organizasyon ve planlama becerileri desteklenmektedir. İşbirliği, empati ve liderlik konularında beslenen öğrencilerimiz;  ortaya koydukları yaratıcılık ve üretkenliğin etkisiyle duygusal doyuma ulaşarak motivasyonlarını artırmış olurlar. Uzman psikologlarımız, yaz programı boyunca öğrencilerimizin adaptasyon, yaratıcılık, özgüven, akran iletişimi gibi konulardaki ihtiyaç ve gelişimlerini takip ederek, öğrencilerimizi gerekli durumlarda bireysel olarak desteklemek ve velilerimizle işbirliği yapmak üzere hazır bulunacaklardır.

Yaz Programı Derslerimiz

 1. Her Şeyin Ardındaki Matematik
 2. Polimerler
 3. Mimarlık ve Dizayn
 4. Kozmoloji
 5. Dijital Film Okulu
 6. Klasik Hikayelere Yeni Bakış Açısı
 7. Uzayda Işığın Fiziği
 8. Tarihte Gizemli Yolculuk
 9. İngilizce Fabl
 10. Mimarlığın Öyküsü ve 3 Boyutlu Modelleme
 11. Karakter Tasarımı ve Karaktere Uygun Hareketlendirme
 12. Küçük Kaşiflerle Anadolu
 13. Açık Havada Spor(yüz yüze yapılacaktır.)

Program Tarihleri      : ( 1.Dönem  Yüz Yüze ) 09 Ağustos 2021 – 20 Ağustos 2021

Eğitim Günleri           : Hafta içi her gün

Yaş Grubu                  : 4-14 Yaş

Eğitim Saatleri           : 10.00 – 15.45 saatleri arası ( Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü Yüz Yüze Eğitim )

İletişim

E-mail adresi             : info@tuzyev.org / ustunzekalilarmerkezi@gmail.com

Telefon                       : +90 216 326 81 88

Cep Telefonu             : +90 545 236 61 20 – +90 545 236 61 23

 

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Program Hakkında

Katılım

TÜZYEV 4-14 Yaş Yüz Yüze Yaz Programı Program Tarihleri:     ( 1.Dönem  Yüz Yüze ) 09 Ağustos 2021 – 20 Ağustos 2021  tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.Yüz yüze eğitimlerimiz Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsümüzde yapılacaktır.

Eğitim Saatleri

Yüz yüze programımız hafta içi her gün 10.00-15:45 saatleri arasında yapılacaktır.

Eğitim Ücreti

2 haftalık Yaz Programı yüz yüze eğtm ücret 2.200 TL (KDV dahl)dir.Yemek ücret
eğitimin ilk günü ödemeniz ilgili standa yapabilirsiniz.
*Deneme amaçlı programa katılımlarda br günlük eğtm ücret 250 TL’dr.
*Servis imkanımız olacaktır

Eğitim Sertifikası

Toplamda 2 hafta eğitimimize katılan öğrencilerimize eğitim sertifikası verilecektir. Sertifikalar, eğitim sonunda ev adreslerinize kargolanacaktır.

Hesap Bilgisi

TÜRKİYE FİNANS
HESAP ADI:Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişme Vakfı İktisadi İşletmesi
İBAN NO:TR19 0020 6003 4803 9226 3800 01

Yüz Yüze YAZ PROGRAMI DERSLERİMİZ

Çocuklarımızın bu dönemde yeni ufuklara yelken açtıkları, öğrenirken eğlendikleri, sormaya ve sorgulamaya devam edebildikleri, yeteneklerini aktif kullanabildikleri ve bu yeteneklerini geliştirebildikleri online yaz programı ile Türkiye Üstün Zekalılar Vakfı Mozaik Eğitim Kurumları uzman eğitim kadrosu olarak bizler hazırız.

Uzaktan, örgün ve daha nice türüyle eğitim-öğretimin her alanda olduğunu biliyor ve bu bağlamda öğrencilerimizin , kendilerini tanıma ve ifade edebilme becerilerini ,akademik bilgi ve donanımları ile var olan tüm potansiyellerini  en üst düzeye  taşımak için programlarımızı sürekli geliştiriyoruz. Eğitim uzaktan olsa da bizler daima yakınınızda ve yanınızdayız. 

Bazı ders isimleri aynı olmakla birlikte her yaş grubu için ayrı içerikler söz konusudur. Örneğin “Her Şeyin  Ardındaki Matematik” dersinin büyük grup için hazırlanmış içeriği ile küçük grup için hazırlanmış içeriği farklı olacaktır. Açık havada spor dersi yüz yüze eğitim yapılırsa gerçekleşecektir.

1-Her Şeyin Ardındaki Matematik

Çevre kirliliği hakkında neler biliyorsun? Çevre kirliliğini etkileyen birçok etmen var. Bu etmenlerin neler olduğu, hangi etmenin hangi canlıya ne oranda zarar verdiğini, sayısal değerleriyle birlikte analiz edip inceleyebiliriz. Balıkları sever misin? Su kirliliği nedeniyle her yıl balıkların ne kadar büyük bir çoğunluğu yok oluyor biliyor musun? Peki ya gelecek yıllarda var olan canlıların ne kadarı bu durumdan etkilenecek tahmin edebilir misin? Etkileri her geçen gün artan çevre kirliliğinde matematik kullanabildiğimizi biliyor musun?

Bir insanın günlük ihtiyacı olan 15 m3 temiz havayı bir tek taşıtın sadece 10 dakikalık bir süre içerisinde tehlikeli hale dönüştürmesi, kentlerdeki yüz binlerce taşıtın
neden olduğu hava kirliliğinin boyutu hakkında bizlere yeterli bir fikir verebilir. İstanbul’da trafiğe kayıtlı 4 milyon 190 bini aşkın araç bulunuyor. Bu durumda günlük ihtiyacımız olan temiz havanın kaç m3’ü yalnızca araçlar nedeniyle kirleniyor? Bu ve daha pek çok soruya cevap arayacağımız, bilinçlenirken eğleneceğimiz, sizlerle birlikte matematik problem çözme teknik ve becerilerini geliştirip oran, yüzdelik ve işlemler konuları üzerine bir çok denklik oluşturacağımız programımıza sen de katılmak ister misin?

2-Polimerler

Polimerlerin Gizemli Dünyası
1. Doğal ve Yapay Polimerler
2. Doğal Polimer Nişasta’dan Oobleck
3. Doğal Polimer: DNA’yı Görebilir Miyiz?
4. Çevre Dostu Biyoplastikler
5. Hidrojel Yapalım ve Kullanalım
6. Slime Bir Polimer mi?
7. Polimer Kil Yapalım

Bu ders kapsamında polimerlerin gizemli dünyasına girip bu dünyadaki doğal ve yapay polimerleri tanıyacağız. Canlının  genetik  bilgisini taşıyan DNA polimerinden, bitkilerin vazgeçilmezi nişastaya, çevre dostu olarak bilinen ve sentetik plastiklere alternatif olan biyoplastiklerden, tıp, tarım vb. pek çok alanda sıkça kullanılan hidrojellere, çocukların oynamaktan çok keyif aldıkları slime ve polimer kile kadar gündelik yaşamda pek çok alanda karşımıza çıkan ve bizim aslında polimer olduklarının farkında olmadığımız dev moleküllerin farkına varacağız. Nasıl oluşurlar, nerelerde kullanılırlar, biz bu molekülleri nasıl sentezleriz?

Bu soruların cevaplarını deneyerek ve birlikte araştırarak bulmaya var mısın?

3-Mimarlık ve Dizayn

Perspektifin temellerini ve oranlı mimari çizimi, evlere giden çeşitli sistemleri (su, elektrik, ısınma ve soğutma) öğreneceğimiz ve bireysel olarak kendi dizayn ettiğimiz bir evi oranlı olarak oluşturmaya çalıştıracağız. Geçmişteki geleneksel ve deneysel dizaynlara bakacağız.

Bu programdan mimarların nasıl dizayn oluşturduğunu, desen dilini kullanmayı ve profesyonel olmak için neler gerektiğini anlayarak hep birlikte tecrübe ediyoruz!

4-Kozmoloji

Evrende keşfedilmeyi bekleyen bir sürü gizem var;  bulutsular, galaksiler, beyaz cüceler, asteroidler, cüce gezegenler, süpernova patlamaları, öte gezegenler…

Tüm bu gök cisimlerinin araştırıldığı, derin uzaydaki olayların gözlemlenebildiği bir sınıf ortamında kilometrelerin bile anlamını yitirip, yerini ışık yılı mertebelerine bıraktığı evrende, devasa boyutlara sahip gökcisimlerinden, mikro ölçekte tanımlayabildiğimiz göktaşlarına, uzayı keşfedip sırlarını beraber açığa çıkarmaya hazır mısın? Uzaya yapacağımız bu yolculuk için kemerlerini sıkı bağla ve bize katıl!

5-Dijital Film Okulu

Sinema dilini öğrencilere öğretmek görsel iletişimin temel prensipleri ortaya koyarak sinemanın zaman, mekan ve gerçeklik kavramları ile bunu oluşturan dramatik yapısının ve görselliğin incelenmesi dersin ana konularıdır.

Bu programda öğrenciler sinemada yapım aşamalarının nasıl gerçekleştiği ve sinemada ekip ve ekipmanın nasıl birlikte kullanılacağını öğrenir.

Bu ders film ekibini oluşturmak, senaryo ve oyuncu seçimi gibi yapım öncesi aşamalara,kamera ve ışık kullanımı,yönetmenin görevleri,film setinin kurulması,çekim ölçekleri ve açıları gibi yapım aşamalarına,video, ses ve müzik kurgusu, post prodüksiyon gibi yapım sonrasına ilişkin temel bilgiler verirken aynı zamanda öğrencilerin uygulamalı olarak temel becerileri edinmelerini sağlar.

Sinematografi
Hareketli görüntüden istenen anlamı elde etmenin koşullarını sağlama etkinliğidir. Bu derste öğrenciler sinematografinin temel kavramlarını, yöntemlerini ve teknik yönlerini öğrenir.

Kurgu Teknikleri
Kurgunun tarihsel süreç içerisinde gelişimiyle birlikte ,temel kurgu kavram ve yapılarını uygulama
çalışmalarıyla kavrar. Dersin sonunda kurgu teknikleri ile ilgili gerekli uygulamayı deneyimleyeceklerdir.

6-Klasik Hikayelere Yeni Bakış Açısı

Gelin beraber klasikleri yeni ortamlarda ve sürprizlerle dolu yeni bakış açılarıyla yeniden hayal edip keşfedelim. Uzay boşluğunda sevilen bir hikayeye modern bir dönüş veya kötü baş karaktere yeni bir hikaye yazalım.

Sihir hayal gücünüzde. Klasik masalların öğelerini inceleyeceğiz, oyunlar oynayacağız, aktiviteler  yapacağız, kısacası ortalığı karıştıracağız! Yazma, okuma, sanat bölümlerinde yeni keşifler için seni de bekliyoruz!

7-Uzayda Işığın Fiziği

Öğrenciler ışığın özelliklerini ortaya çıkaracak ve ışığın yayılmasını simüle edecekler. Lens ve aynaların optik tanıtımları, kırılma, kırılarak yansıma, gözümüzde görüntünün oluşması, pigment eklemeye karşı ışık eklemek bunlardan bazıları…

Dalga ve ışık doğasının parçacıklarını hep birlikte öğrenmeye var mısın?

8-Tarihte Gizemli Yolculuk

Tarihte gizemli ve macera dolu bir yolculuğa ne dersin?  Hem de Türkiye’de!  Eğer cevabın EVET ise macera severlerin arasına hoş geldin!

Bugün üzerinde yaşadığımız toprakları renklendiren antik medeniyetleri ve efsanelerini keşfetmek için bize katıl. Bu programda, tarihte iz bırakan bizim topraklarımızda gerçekleşmiş olayları insanları ve muhteşem efsaneleri inceliyor olacağız.

Eskişehir’e gidip Gordion düğümünü çözecek Midas’ın efsanesini inceleyeceğiz. Dünyanın en eski uygarlığı Göbeklitepe’de yaşayanların sırrını yakından gözlemleyeceğiz. Bazen Evliya Çelebi’nin izinden bazen de Büyük İskender’in yolundan gideceğiz.
Peri Bacaları’nın  isminin nereden geldiğini, bir aşk hikayesinin olimpiyat meşalesine uzanan yolculuğunu,  Efes ve Çanakkale’de yaşanan efsanelere konu olan olayları yakından inceleyeceğiz. Mitolojileri, kültürleri, inanışları, yemekleri, kıyafetleri ve yaşam tarzları üzerine araştırmalar yapacağız.

Bunları yaparken ipuçlarını birleştirerek büyük gizemi çözmeye çalışacağız. Macera seven, kaşif bilim insanları olacağız. Bu seyahatlerin hem günümüzün dünyasına hem de kendimize olan bakış açılarımıza ne gibi etkilerde bulunduğunu öğreneceğiz. Eğlenceyi, macerayı, keşfetmeyi, mitolojik efsaneleri  seviyorsan seni de bekliyoruz!

9-İngilizce Fabl

Fabl, çocuğunuza ahlaki değerleri, yaşam dersleri öğretmenin ve ilgisini çekecek çağların bilgeliğini aktarmanın güzel bir yoludur. Yaşam, doğa, aşk, arkadaşlık ve iyi bir insan olmak hakkında önemli öğretiler vermek için geçmiş nesiller boyunca anlatılan hikayelerdir. Çoğu zaman bir fabl, çocuğunuzla konuşabilen ve onunla ilişki kurabilen bir veya daha fazla hayvanı içerir. Bu karakterler çocuğun yaratıcılığını harekete geçirir, hayal güçlerini arttırır , onlara gerekli bilgileri rahatlatıcı bir şekilde aktarmaya yardımcı olur.

Fabl, klasik bir masalda sunulan görüntülerin ve durumların çocukların belleklerinde yer etmesine imkan sağlayacaktır. Hayattaki farklı durumlarla nasıl başa çıkacaklarını, özellikle problem yaşadığı bir konu veya durumda duygularını karşı tarafa nasıl aktarması gerektiğini öğretir. Problem çözme becerilerini geliştirmelerine fırsat sunar.

En önemli becerilerden bir tanesi de farklılıklara karşı daha fazla empati kurarlar. Çünkü yaşam boyunca farklı bireylerle etkileşimde bulunmak zorunda kalacaklardır. Fabllar, başka şekillerde aktarılması zor olabilecek bir tür empati aşılar.
İngilizce şarkılar ile eğlenmeye hazır mısın?

10-Mimarlığın Öyküsü ve 3 Boyutlu Modelleme

Bu programda perspektifin temellerini ve oranlı çizim yapmayı, ölçü kullanarak basit alan hesaplamalarını ve  3 boyutlu maketler yapmayı öğreneceğiz.

Yaptığımız 3 boyutlu maketleri yaşam alanlarına çevirip  tarihsel  ve teorik süreçler ile beraber mimarların nasıl dizayn oluşturduklarını deneyimleyip bizler de küçük mimarlar olacağız.

11-Karakter Tasarımı ve Karaktere Uygun Hareketlendirme

Bu program kapsamında karakter tasarımı sanatının sadece çizgi film ve animasyon değil görsel anlatım sanatlarının tümüne ne şekilde katkıda bulunduğunun incelenmesi hedeflenmektedir.

Pogramın içeriği, karakter oluşturmanın ilk basamağında yer alan unsurların aktarılmasını kapsar. İnsan ve hayvan  karakterlerin yazınsal yanları anlatılacak, animasyon karakterlerin çizim süreci, üç boyutlu insan ve hayvan  karakterleri çizgi filmlerin sahnelerinde gösterilecek,  hayvan karakterlerin model sayfaları hazırlanacak ve bu hayvan karakterle ilgili ön çizim eskizleri yapılacak.

Hem yaratıcı  hem eğlenceli!  Seni de bekliyoruz.

12-Küçük Kaşiflerle Anadolu

Çocuklar! Eğlenceli ve muhteşem bir geziye ne dersiniz?

Elimizdeki ipuçlarını  birleştirip  şifreleri çözecek ve bir balona atlayıp Türkiye’nin en güzel yerlerini beraber gezeceğiz. Eskişehir’e gidip Midas’la tanışacak ve büyük bir kördüğümü birlikte çözeceğiz. Oradan Kapadokya’ya gidip Peri Bacaları’nın isminin nereden geldiğini, Göbeklitepe’ye geçip bir başka medeniyetin izlerini birlikte inceleyeceğiz.

Şahmeran ile tanışacak sonra da bir aşk hikayesinin peşine düşüp Chimera isimli muhteşem bir varlığı tanıyacağız. Efes’e oradan Çanakkale’ye ve daha bir çok yere gidip eskiden neler yaşanmış, neler anlatılmış öğreneceğiz.

Muhteşem Anadolu uygarlıklarının kültürleri ve mitolojileri ile dolu, maceradan maceraya koştuğumuz, hem eğlendiğimiz hem de çok güldüğümüz Anadolu gezimize hazırsan seni de bekliyoruz!

13-Açık Havada Spor(yüz yüze yapılacaktır.)

Öğrencimiz  fiziksel  gelişiminin yanında beden becerilerini de geliştirmeye yönelik, gerekirse çevresel koşullara ve katılımcıların özelliğine göre değiştirilebilen esnek kurallara dayalı oyuna, jimnastiğe, spora dönük araştırma ve çalışmaların tümünü kapsayan geniş tabanlı bir etkinlik sunar.

Spor, bu dönem gençlerinin temel gereksinimlerine doyum sağlayacak önemli bir etkinlik alanıdır. Kendisini, gücünü, yeteneklerini tanıyacak, sınayacak ve geliştirecektir.

Yarışma, kazanma, kaybetme gibi konularda baş etme yolları arayacaktır. Bir gruba ait olma ve paylaşma duygularını yaşayabileceği sağlıklı bir ortam bulacak, sağlıklı özdeşim nesneleri bulma olasılığı artacaktır.

Psikolojik açıdan ise; kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir. Bu keyifli aktivitenin tadını hep birlikte çıkartmaya var mısın?

 

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*