Son Haberler
Anasayfa / arşiv / Summer Dance Camp Eğitimlerimiz Başladı

Summer Dance Camp Eğitimlerimiz Başladı

Dans Eğitim Günü Hakkında

10.00/10.45 (4-5-6-7 yaş grubu) 11.00/11.45 (8-9-10 yaş grubu)

12.00/12.45 (11-12-13 yaş grubu)

Haftalık 1gün 45 dk. 1 aylık periyot

Haftalık 1gün 45 dk. 1 aylık periyot 1.500 TL (+KDV )’dir.

DANS NEDİR?

Dans, insanlık tarihinin ilk sanat eylemidir.
Dünyadaki en eski iletişim dili; DANS!
Konuşma dilinin olmadığı ilk çağlardan beri insanlar,
kutlamalarını, hüzünlerini ve aslında her şeyi beden dilleriyle yani hareketlerle dolayısıyla aslında dans ile anlatmışlardır.
Dans ilk çağlardan beri vardı ve hep olacaktır!
Dans, dünyadaki farklı kültürleri konuşmadan birleştiren yegane bir güçtür. İletişimdir. İnsanlıktır. Özgürlüktür. Hayatın gülen yüzüdür. Özgüvendir. Yaşama gücüdür.
Hüznün ve sevincin beden bulmuş halidir. Kendini ifade etmektir.
Kısacası; Dans sadece Dans değildir, çok şeydir…
Dans bir SANAT’tır. Dans bir SPOR’dur.
En Önemlisi ise Dans bir KÜLTÜR’dür.

DANS BİREYE NE KAZANDIRIR?

Dans etmek formda kalmayı sağlarken, zihinsel gücü arttırarak bireyleri mutlu eder. Kasları çalıştıran, aynı zamanda stresi azaltarak motivasyonu artıran dansın, beynin, hafıza ve karar verme ile ilgili bölgesini çalıştırma gibi önemli faydaları bulunur. Çocuklarımızın, eğlenmeleri, hareket etmeleri, bedenini tanıma, bedenlerine hakim olma, koordinasyon yeteneği ve dikkat, konsantrasyon gelişimini sağlamasıdır. Farklı boyutlara sahip olan dans, insanın kendi duygu ve düşüncelerini anlatabilmesi ve toplumla bir iletişim kurabilmesi için anlam içeren hareketler topluluğunun, meydana getirdiği estetik ve ritmik özelliğe sahip bir yaratıcılığın sonucu olan fiziksel ve duygusal davranıştır.

NEDEN DANS? NEDEN ÇOCUK?

Çocukların ilk duyduğu ritim annelerinin kalp atışıdır. Sonrasında çevreden gelen farklı ritimleri duymaya devam ederler ve bunlar günlük rutin seslerdir. Çocukların dans ve ritmi buluşturan duyguları sayesinde; sosyal iletişim becerisi gelişimi, diğer çocuklarla arkadaş olmaları, paylaşımcı olmaları ve sofistike oyunlar oynamaları sağlanır. Duyguların yoğun olarak kullanıldığı bu dönemde çocuk, kendisi ve çevresini algıladıkları ile anlama, kavrama ve anlamlandırma çabasındadır.
Çevresini deneyimlerken hareket eder, duygularını kullanır, meraklarına cevap arar, araştırır, düşünür, anlama becerisini geliştirir ve dans ederek kavradıklarını dile dökerler. Dansın amacı eğlenmek olduğu için, çocukların öğrenmeleri daha kolay olacaktır.

Sağlıklı bireyler yetiştirme konusunda gerçek manada bir eğitim olması sebebiyle tüm yaş gruplarına yönelik hazırlanmış olan müfredatımız, gelecek nesillerin hem sağlıklı hem de bilinçli yetişmesine katkı sağlayacaktır. Çocuklara bir şeyler anlatabilmenin, öğrenmelerinin, farkına varmalarının en iyi ve doğru çözümü onların dikkatini çekebilmektir. Bu da interaktif bir şekilde onları da dahil ederek gerçekleşebilir. 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, Sene Sonu, Mezuniyet ve diğer tüm özel gün ve tarihlere yönelik, hikayesi olan o güne özel hazırlanmış dans gösterileri ile çocuklarımız, hem unutulmaz bir anı yaşamış, hem de dans koreografi çalışmaları sayesinde, beden koordinasyonları, konsantrasyon, odaklanma yönlerini geliştirmiş, sahne deneyimi ile de özgüven kazanmış olacaklardır. Nihayetinde amacımız; çocukların keyifli vakit geçirdiği, devamını isteyecekleri, mutlu ve gülen yüzlerle biten bir aktivite gerçekleştirmektir.

SAHNE DENEYİMİNİN ÇOCUKLAR ÜZERİNDE ETKİLERİ

Güvenli ve eğlenceli bir ortamda bu tip etkinliklerle uğraşmak, en utangaç çocukların bile iyi iletişim
kuran, kendine güvenen bir bireye dönüşmesine yardım eder. Çocuklar dans ederek fikir ve düşüncelerini, yarattıklarını, ifade etmenin yollarını öğrenirken, sahne almak özgüven kazanmalarına destek verir. Kavrama ve canlandırma zorunluluğu, çocukların farklı durum ve karakterler için empati ve merhamet duygularının gelişmesine de etki eder. En faydalı yönlerinden biri de dinleme ve iletişim becerilerini geliştirmeleridir. Dans etmek çocukların kendilerini ifade etmesinin en eğlenceli yolu olarak bilinir. Çocuklar, rolleri ne kadar küçük ya da büyük olursa olsun, mükemmel performans yaratabilmek adına, ortak bir amaç için, ekip arkadaşlarıyla çalışmayı da öğrenirler. Dansın beden yoluyla farklı estetik ve deneyimler yaşatabilecek yetiye sahip olması sayesinde, dansın çocuklar üzerindeki bu gücü disiplinli sanat dallarında seyirciye yaşatılan deneyimi kuvvetlendirmek ve çeşitlendirmek gibi kavramlara da katkısı olacak ve sahnede gerçekleşen kurgusu olan bir dans performansında kendi uzmanlığını ve becerisini gösterdiği performansın gerçekliğinde sağlam bir temele sahip olacaktır.

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*