Son Haberler
Anasayfa / Hizmet Birimleri

Hizmet Birimleri

BÜRO HİZMETLERİ

Okulumuzun diğer kurumlarla yazışmaları (İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, MEB gibi) müdür yardımcımız koordinatörlüğünde öğrenci işleri personelimiz tarafından düzenlenmektedir. Okul içi yazışmalar okul müdürünün koordinatörlüğünde yapılmaktadır.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Öğrencilerimizin sağlık sorunlarına anında müdahale edilmesi, gerekli önlemlerin alınması amacıyla okulumuzda revirimiz bulunmaktadır.
Anında müdahale edilmesi gereken acil durumlarda öğrencimiz, okul yöneticisi gözetiminde, hastaneye ulaştırılır. Velimiz mutlaka öğrencimizin sağlık durumu ile ilgili olarak bilgilendirilir.
Öğrencilerimizin okulda bulundukları süre içerisinde ilaç kullanmaları gerektiğinde, velilerimizin ilaç formunu doldurarak kademe müdür yardımcısına teslim etmeleri gerekmektedir.
Her öğretim yılı başında öğrencilerimizin genel sağlık bilgilerini öğrenmek amacıyla velilerimize gönderilen Öğrenci Sağlık Formu dosyalanmaktadır.
Öğrencilerimiz herhangi bir bulaşıcı hastalığa yakalandığında velilerimiz okul idaresini bu durumdan haberdar etmek durumundadır. Öğrencilerimizin sağlık raporlarının bitim tarihine kadar okula gelmemeleri hem öğrencimizin hem de diğer öğrencilerimizin sağlığı açısından önemlidir.

YEMEK HİZMETLERİ

Yemek menüsü, öğrencilerimiz için gereken dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak, beslenme uzmanı tarafından aylık olarak hazırlanır. Çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.Öğretmenlerimiz günlük zaman çizelgesine uygun olarak  öğrencileriyle birlikte yemek yerler. Öğrencilerin koşmadan yemekhaneye girmelerini, yemek süresince onların düzgün çatal-bıçak kullanmalarını, ağızda yemek varken konuşmamaları gibi alışkanlıklar edinmelerini sağlarlar. Son öğrenciyle birlikte yemekhaneden çıkarlar. Kendileri dışarı yiyecek çıkarmadıkları gibi öğrencilerin de yiyecekle dışarı çıkmalarını engellerler. Yemek öncesi ve sonrası öğrencilerin ellerini yıkama alışkanlığını edinmelerine özen gösterirler. Yemek saatinde hangi öğretmen sınıftaysa öğrencileri sıraya sokarak yemekhaneye götürür. Öğrencilerin düzgün bir şekilde yemeklerini almasını sağlar. Kendiside yemeğini alarak öğrencileri ile birlikte yemeğini yer.

SERVİS HİZMETLERİ VE İŞLEYİŞ

Öğrencilerimizin ulaşımı, hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Belli aralıklarla eğitimden geçen servis şoför ve hostesleri bilgilerini güncellemekte ve aldıkları bu eğitim sonucunda çocuklarla daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. Servis araçlarında emniyet kemeri kullanımı zorunludur.

TEMİZLİK HİZMETLERİ VE İŞLEYİŞ

Okulumuzda  hijyenin sağlanması için kullanılan temizlik maddelerine ve yapılan temizlik çalışmalarının kalitesine önem verilmektedir.
Okulumuzda gerçekleştirilen temizlik işlemleri sırasında en önemlisi eğitim faaliyetlerine engel olmamaktır. İyi bir temizlik planı ve deneyimli personeller ile temizlik işlemleri eğitim faaliyetleri aksatılmadan eksiksiz bir şekilde yürütülmektedir.
Okul temizliği için günlük olarak gerçekleştirilen temizliğin yanında hafta sonu uygulanan detaylı temizlik işlemleri de olmazsa olmazlarımızdandır.

Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik hizmeti kendi personelimiz tarafından sağlanmaktadır.

*Okul Müdürümüz okulumuzdaki rutin güvenlik ve idari kuralların hassasiyetle uygulandığını garanti eden öncelikli sorumludur.

*Güvenlik elemanları, okulda bulunan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin, gelen misafirlerimizin can ve mal güvenliğini sağlamakla görevlidir.

*Okullarımıza gelen ziyaretçilerin içeri alınmaları güvenlik görevlimiz tarafından rutin kontroller doğrultusunda mümkün olabilmektedir.

*Okulla bağlantısı olmayan kişiler okul içerisine alınmazlar.

*Okul yönetimi ve güvenlik görevlileri okul yakınlarında park etmiş şüpheli araçlar hususunda dikkatli olmak ve gerekli görülen durumlarda polise bilgi vermekle yükümlüdür.

*Günlük çıkışlarda öğrenci, “öğrenciyi alabilecek kişiler” arasında kaydı olmayan hiçbir yetişkine teslim edilemez. Veliden böyle bir talep gelirse bunu okul yönetimine yazılı bir şekilde, alacak kişinin adı soyadı ve yakınlık derecesini bildirmesi gerekir.

OKUL AİLE BİRLİĞİ

Okul-Öğretmen-Aile. Bu temel prensipten yola çıkarak kampüsümüzde kurulan Okul Aile Birlikleri etkin bir şekilde okul yönetimine destek verir. Tüm velilerin OAB seçimlerine katılma hakkı vardır. Seçimle belirlenen OAB üyeleri yıl boyunca birçok aktivite düzenler, okul yönetimi ile aileler arasında köprü görevi görür.