Son Haberler
Anasayfa / Anaokulu / ANAOKULUNDA EĞİTİM ve ÖĞRETİM

ANAOKULUNDA EĞİTİM ve ÖĞRETİM

Ana Okulunda Eğitim Ve Öğretim

Okul öncesi eğitim tüm çocukların gelişimi için kritik öneme sahiptir. Konu üstün zekalı çocuklar olduğunda ise bu daha da önemli bir hale gelir. Mozaik Eğitim Kurumları olarak bizler üstün potansiyelli çocuklarımız için uzman eğitimciler tarafından hazırlanmış, uluslararası geçerliliği olan, farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş bir eğitim programı uyguluyoruz.

Amacımız çocuklarımızın sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel yönden kapasitelerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilmek ve bunu yaparken de onlara benzer özelliklerdeki arkadaşları ile mutlulukla yaşayabilecekleri bir ortam sunabilmek. Bu amaca ulaşmak için de çocukların yetenek alanlarını göz önünde bulundurarak genel programın yanı sıra bireysel eğitimlerle de destek veriyoruz. Bireysel eğitimler kapsamında çocuklarımızın gelişime açık yanlarına yoğunlaşarak ilerletmenin yanı sıra üstün yönlerini de ilgi alanları ile birleştirip özel projeler aracılığı ile geliştiriyoruz.

Tüm bunların yanı sıra uygulanan eğitim programlarını ve çocuklarımızın gelişimlerini periyodik olarak test ediyor ve raporluyoruz. Türkiye standardizasyonu yapılmış uluslararası testler aracılığı ile çocuklarımızın gelişimleri ve sosyal ortamlardaki uyum süreçlerini de kontrol altında tutmuş oluyoruz.

Sonuç olarak Mozaik Eğitim Kurumları bünyesinde çocuklarımız, tüm dünyada, üstün potansiyelli çocukların eğitimi alanında, geçerliliği kanıtlanmış kaynak, materyal ve müfredat programları ile yeteneklerini geliştirebilecekleri bir ortamda eğitim görüyorlar. Bu eğitim programları, farklı disiplinlerden akademisyenlerce oluşturulan bağımsız bir konsey tarafından denetleniyor. Okul öncesi eğitimde dil öğrenimini de çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda İngilizce öğretmenlerimiz ile ezbere değil dilin kullanılmasına yönelik bir eğitim veriyoruz.

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*