DENETİM KURULU

Mehpare KINIK USTOMAR

Üstünlerin eğitiminin Türkiye’deki öncülerinden olan USTOMAR, 2008 yılından bu yana üstünlerin eğitiminde fark yaratmaya devam etmektedir.

 

 

Prof. Dr. Erhan ERKUT

Kanada Doğal Bilimler ve Mühendislik Araştırma birliği tarafından yürütülen bölgesel haberleşme ağı tasarımı projesi dahil, 11 dış kaynaklı projede liderlik görevinde bulunan Prof. Dr. ERKUT Alberta Üniversitesinde Centre for Excellence in Operations adlı uygulamalı araştırma merkezi kurucusudur.

 

 

Prof. Dr. Nukhet YARBROUGH

Master çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde yapan, sonrasında doktorasını Amerika’nın Georgia Üniversites’inde tamamlayan Nukhet YARBROUGH Torrance’in ilk Türk öğrencilerinden biri olmuştur. Şu anda Amerikanın Coe College Psikoloji bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır ve ayrıca merkezin kurucusudur.

 

Prof. Dr. Craigl L. PEARCE

Dünyada ‘Liderlik’ dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri. Liderlik üzerine Uluslararası düzeyde 60’tan fazla makale ve araştırması bulunan PEARCE’ın tecrübelerini ve birikimini farklı ülkelerde verdiği ders ve konferanslarla zenginleştirmektedir.

 

 

Prof. Dr. Donald YARBROUGH

Iowa Üniversitesinde ölçme ve değerlendirme merkezi direktörlüğünü yürüten YARBROUGH, eğitim alanında aralarında ‘Multicultural Educator of the year’, ‘Audrey Qualls Commitment to Diversity Award’ ın da bulunduğu çok sayıda ödülün sahibidir.

 

 

Doç. Dr. Hasret NUHOĞLU

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Aynı bölüm ve üniversitede yüksek lisansını ve doktorasını tamamlamıştır. Son beş yıldır Maltepe Üni. Üstün Zekalılar Öğr. Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası yayınları vardır. Yaratıcılık, düşünme becerileri ve sosyal duygusal gelişim dersleri vermiştir. World Council of Gifted&Talented Children (WCGTC) üyesidir. Maltepe Çocuk Üni.’de doğayı keşfediyorum ve STEM eğitimleri vermektedir.