Son Haberler
Anasayfa / Anaokulu / Erken Kayıt Dönemimiz Başladı.

Erken Kayıt Dönemimiz Başladı.


NEDEN TÜZYEV MOZAİK EĞİTİM KURUMLARI?

Bir Çocuk Değişir Dünya Değişir

KAYIT & KABUL

Bağımsız farklı bir kuruluş tarafından veya TÜZYEV’in yönlendirmiş olduğu test uygulama ve değerlendirme sertifikasına sahip uzman kişiler tarafından Tüm dünyada kullanılan ve Türkiye’de de standardizasyonu yapılmış olan Stanford Binet ve WÇZÖ IV zeka testleri  aracılığı ile okulumuza öğrenci kabul edilmektedir. Test sonuçları okulumuzun uzman psikologları tarafından  değerlendirildikten sonra eğitimlerimize uygunluk durumu ile ilgili aile bilgilendirilir ve bir sonraki aşama öğrenci  ile  okula kayıt kabul süreci başlatılır.

FARKLIYIZ ÇÜNKÜ;

 • Standart müfredatın dışında öğrencinin ilgi alanlarına hitap eden, içerik ve materyaller ile zengin bir eğitim ortamı sağlıyoruz.
 • Öğrenmenin eğlenceli ve keyifli bir aktivite olduğunu öğretiyoruz.
 • Bireysel yetenek ve ilgi alanlarını geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.
 • Potansiyelin beraberinde getirdiği özelliklere uygun etkinlikler çerçevesinde eğitim ve öğretim sunuyoruz.
 • Potansiyelleri birbirine paralel öğrencilerin dayanışma ve işbirliği halinde ortak paydadaki bir eğitim ortamında bulunmasına fırsat veriyoruz.
 • Öğrencinin günlük yaşamında karşılaştığı sorunlara yaratıcı çözümler üretme fırsatı sağlıyoruz.
 • Özgüveni yüksek, yeteneklerinin farkında ve sorun çözme becerisi yüksek bireyler yetiştiriyoruz.
 • Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebileceği bir ortam sunuyoruz.

REHBERLİK

Mozaik Eğitim Kurumlarında rehberlik hizmetleri,eğitim -öğretim çalışmalarının ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Potansiyeli itibariyle farklı gelişen öğrencilerin tanınması,ihtiyaçlarının fark edilerek giderilmesi ve içinde yaşadığı sosyal ortamla uyumlu ilişkiler geliştirmesine yönelik çalışmalar Rehberlik Servisince yürütülen çalışmalardandır. Ayrıca  öğrenci gelişimleri eğitim- öğretim süresince  takip edilerek, alınması gereken tedbirler ,önleyici rehberlik hizmetleri çerçevesinde öğrenci,aile ve okul  boyutunda erken süreçte alınır.

Alınan karar ve tedbirler kurumsal işleyişe uygun ve öğrenci özelinde öğrenci gelişimini destekleyici şekilde uygulanır.

Alanında uzman akademisyen,eğitimci,bilim insanları tarafından öğretmen,veli ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda seminer çalışmaları da rehberlik servisince yürütülen çalışmalardan bazılarıdır.

TÜZYEV Mozaik  Anaokulu

Okul öncesi eğitim, çocukların gelişimi açısından kritik öneme sahiptir.

 • Okulumuz, akranlarının önünde gelişim gösteren ve “üstün potansiyelli” tanısı alan  çocukların  eğitimsel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.
 • Mozaik Anaokulu MEB müfredatına paralel olarak ‘’farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş’’ eğitim program uygulamaları ile örgün eğitim veren diğer anaokullarından farklıdır.
 • Anaokulumuz, potansiyelleri birbirine benzer çocukların,aynı özelliklerdeki akranları ile eğlenirken öğrenebilecekleri ve öğrendiklerini performansa çevirebilecekleri bir okul ortamı sağlayarak öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini desteklemektedir.

Tüm öğrencilerimiz hem ilgi ve yetenekleri dikkate alınarak oluşturulan beceri gruplarında hem de İngilizce seviyelerine uygun gruplar içerisinde eğitim almanın ayrıcalığını ve bireysel ilerlemenin keyfini yaşarlar.

Anaokulumuzda 2011 yılından bugüne kadar 3-6 yaş arası üstün potansiyelli çocuklar tam gün ve yarım gün olarak örgün eğitimlerimize devam etmektedirler.

TÜZYEV Mozaik İlkokulu

 • Türkiye’nin üstün potansiyelli öğrencilere hizmet veren ilk ve tek okulu TÜZYEV Mozaik İlkokulu 2013 yılında ilk öğrencileri ile eğitim öğretime başlamıştır.
 • Uluslar arası geçerliliği olan zenginleştirme, derinleştirme ve hızlandırma uygulamalarıyla farklılaştırılmış müfredatımız, özgün bir program şeklinde alanında uzman eğitimciler tarafından verilmektedir.
 • Benzer potansiyellere sahip, ilgi alanı ortak öğrencilerin oluşturduğu grup çalışmaları, eğitim programlarımızın yapı taşını oluşturur. Öğrencilerimizin hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınıp  ihtiyaçlarına uygun gerekli yönlendirmeler yapılarak potansiyellerini en üst düzeyde performansa dönüştürmeleri hedeflenmektedir.
 • Temel eğitimlerin sonunda öğrencilerimiz yetenek alanlarına göre bilim, sanat, spor atölye /proje çalışmaları için gruplara ayrılır. Öğrencilerimizin alanında uzman eğitimcilerimizle çalışarak kendi performanslarını maksimum seviyeye taşımalarına fırsat tanınarak geleceğe güçlü bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır.

Astronomi, Yabancı Dil, Matematik Olimpiyatları, Go, Drama, Robotik ve Kodlama vb. pek çok spesifik alanda eğitim alan Mozaik öğrencileri, son 3 yılda katıldıkları her proje ve çalışmada akranları arasında fark yaratmışlardır.

TÜZYEV Mozaik Ortaokulu

‘’Her birey sahip olduğu yeteneklerini, potansiyeli çerçevesinde ortaya koyabilmelidir, eğitim de bireylere yeteneklerini ürüne dönüştürme ve kendini gerçekleştirme şansını vermelidir’’ düşüncesini gerçekleştirmek amacıyla Tüzyev Mozaik Ortaokulu 2016-2017 yılında eğitim öğretime başlamıştır.

Düşüncenin ürüne dönüştüğü “Proje tabanlı eğitimlerde her öğrenci özgün bir şekilde  “projesiyle” kendini ifade etme şansını yakalar. Ve bu projeler aracılığıyla  disiplinler arası bağlantılar kurarak mentörleri tarafından farklı bakış açıları ile desteklenirler. Ayrıca öğrencilerimiz muhakeme yeteneklerini geliştirmelerine, analiz etmelerine, değerlendirme ve sentez yapmalarına olanak tanıyacak şekilde eğitim alırlar.

Ortaokul öğrencilerimiz zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış müfredatla akademik, sosyal, duygusal gelişimlerine paralel olarak  LGS sınavına yönelik hazırlık çalışmalarını daha az kaygı ile ancak daha verimli bir şekilde yürütürler.Sınav stresi yaşamadan, tekrara düşmeden hedefe doğru adımlarla ilerleyen vizyonu olan bireyler olarak yetişirler.

Ayrıca, Cumartesi günleri 7 ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik  LGS  kursları ile sınava yönelik çalışmalarını sürdürürler.

    2019 Başarılarımızdan Örnekler

 • Okulistik sınavlarında Türkiye 1.2. ve 3.sü olduk.
 • Kurumumuzda verilen eğitimlerle BİLSEM’e öğrenci yerleştirdik.

.        MATBEG Türkiye ortalamasının çok üzerinde başarı elde ettik.

 • TALES Matematik Olimpiyatları’nda Türki 14.liği ve 19.luğu elde ettik.
 • Eskrim Turnuvası İstanbul elemelerini geçerek Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandık.
 • İstanbul Bienali’nde dereceye girerek Kıbrıs Bienali’ne katılmaya hak kazandık.

.       İstanbul Bilim Olimpiyatları ilçe elemelerini geçerek özel takıma seçildik.

 • TEKNOFEST’te 8000 proje içinden 2 projemiz ile 23.lük ve 32.lik dereceleri elde ettik.
 • İstanbul’da düzenlenen Go Turnuvaları’nda son 5 yıldır üst üste birincilikler kazandık.

Daha Detaylı Bilgi için https://tuzyev.org

Hakkında ustun

2 yorum

 1. Merhabalar kolay gelsin
  İzmirde şubeniz mevcut mu?

 2. 4.5 yasında bir oğlum var.Geçen ay psikoloğumuzun isteği üzerine Türkiye de Eskişehir Anadolu Üniversitesinde yapılan Asis 4 yaş zeka testini yaptırdık.Sonuç:Üstün Zeka çıktı.Testi yapan araştırma görevlisi RAM merkezine başvuru yapıp tekrar bir test yapılacağını ve üstün zeka raporu çıkartmamızı söyledi.Başvurduk fakat testi 6ay sonra yapabileceklerini söylediler.Çalışan anne ve baba olduğumuz için bu süreçte kreş konusunda ne yapacağımızı bilemiyoruz.Yardımcı olursanız sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*