Son Haberler
Anasayfa / arşiv / Georgia Yaz Kampı

Georgia Yaz Kampı

Georgia Üstün yetenekli öğrencilerin kendilerini tanımaları ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan bu programla; öğrenciler tatillerinin bir hafta akademik İngilizce olmak üzere dört haftasını birbirinden farklı dersler ve aktivitelerle zenginleştirilmiş bir program gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz kendileri gibi düşünen ve tamamen motive olmuş birçok akranıyla bu eğitimi aldılar ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenci ve ailelerin farklı kültürler ile kaynaşma fırsatı elde ettiler.

Eğitimler, Amerika’nın bu alandaki en saygın üniversitelerinden olan Georgia Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Dersler The University of Georgia Gifted and Talented Education eğitimcileri tarafından verildi.

Üstün yetenekli öğrencileri; alanının uzmanı eğitimciler tarafından hazırlanan müfredat ile unutulmaz deneyimler edinebilmeleri için yaz kampımızda ağırladık.

 

Disneyland Yaz Kampı

Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi, Disney Youth Programı ile ortak eğitim ve eğlence programı düzenlemektedir. Programa 5-11 yaş arası yaratıcılık yeteneği gelişmiş olan tüm öğrenciler alınacaktır. Eğitimler sabah 09:30–13:00 arasında verilecek daha sonra katılımcılar, Disney parkları içerisinde istedikleri kadar gezebileceklerdir.


Iowa Üniversitesi Yaratıcılık Yaz Kampı

Üstün Zekalılar Eğitim merkezi, Iowa Üniversitesi Belin Blank merkezi ile ortak bir eğitim çalışması düzenlemektedir.

Bu Programa ÜST-ZEM tarafından seçilmiş 6-17 yaş arası olan çok az sayıda öğrenci götürülecektir.

Belin Blank, üstün zekalı öğrencilerin eğitimi konusunda kendini kanıtlamış ve tüm eğitim dünyasında takip edilen bir merkezdir. Geliştirdiği eğitim müfredat ve programları dünyanın birçok kurumu tarafından kullanılmaktadır.

Iowa Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne bağlı olan bu özerk kuruluş, aynı zamanda üstün potansiyel durumunu kanıtlamış öğrencilere erken üniversite programı sunmaktadır.
Stanford Üniversitesi Yaz Yaratıcılık Kampı

Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi, U.S. News’e göre Amerika’nın en iyi Üniversitesi olan Stanford Üniversitesi ile 2016 Yaz Programı olarak 14-17 yaş için ortak bir eğitim çalışması düzenlemektedir. Bu Programa ÜST-ZEM tarafından seçilmiş çok az sayıda öğrenci götürülecektir.

Stanford Üniversitesi’nde öğrenciler, program boyunca, hızlandırılmış akademik ders programlarıyla beraber, diğer ülkelerden gelmiş benzer ilgileri olan öğrencilerle kaynaşma fırsatı bulacaklardır. Eğitim, Stanford Üniversitesi’nin kendi Phd ve uzmanları tarafından verilecektir. Programa, her türlü aktivite ve hafta sonu programları dahildir.

Program içerisinde, Stanford’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için, başvuru ve kabul işlemleri konusunda özel seminer verilecektir.

Programa sadece öğrenciler dahil olacak. Stanford’da bulunacak takım liderleri dışındı ÜST-ZEM’ den öğretmenler de öğrencilere program boyunca refakat edecektir.

 

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*