Son Haberler
Anasayfa / Uncategorized / Kış Programı 2.Dönem Kayıtlarımız Başlamıştır!

Kış Programı 2.Dönem Kayıtlarımız Başlamıştır!

Tüm dünya’da potansiyelli yüksek çocuklara uygulanan programlara baktığımızda, zenginleştirme programlarının çocuk büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Hafta sonu tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen potansiyeli yüksek çocuklar, bu programlarla ilgili alanlarını desteklemekte; zeka ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler. Ulusal ve uluslar arası işbirliği ile bir çok ülkede potansiyeli yüksek çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

PROGRAM ÖZETİ

Türkiye Üstün Zekâlılar Yüksel Eğitim Vakfı hafta sonu eğitim programı içerisinde toplamda 8 farklı ders ile öğrencilerimize eğitim imkânı sunacaktır. (Dersler yaş gruplarına göre ayrışmıştır.) Program yüksek potansiyelli çocukların seviyelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Programımızı Bilim Kurgudaki Bilim, Her Şeyin Teorisi, Algoritmik Düşünme ve Kodlama, Uzayın Gizemi ve Havacılık, Tarihteki Muhteşem Maceralar, Karma Medya Sanatı ve Yaratıcılık, Robotik ve Stem dersleri oluşturmaktadır.

KATILIM KOŞULLARI

Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zekâ testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Ailelerin test sonuç raporlarını bize göndermeleri gerekmektedir. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir.

Ekstra Notlar:

1) Öğrencilerimiz bulunduğu yaş grubuna göre 4 ders alacaktır. Bu derslerin yanı sıra 5. ders olarak kendi seçtikleri proje dersi ile proje geliştireceklerdir.
2) Eğitimlerimizde öğle yemeği arası bulunmadığı için, öğrencilerimizin yanlarına molaları sırasında yiyebilecekleri “sağlıklı atıştırmalıklar” koyabilirsiniz.

DERSLER

 • BİLİM KURGUDAKİ BİLİM
 • HER ŞEYİN TEORİSİ
 • ALGORİTMİK DÜŞÜNME VE KODLAMA
 • TARİHTEKİ MUHTEŞEM MACERALAR
 • UZAYIN GİZEMİ VE HAVACILIK
 • KARMA MEDYA SANATI VE YARATICILIK
 • STEM
 • ROBOTİK

BİLİM KURGUDAKİ BİLİM

‘Bilim Kurgudaki Bilim’ ile her yeni derste görünüşte imkânsız bir dünyayı keşfedeceğiz!

Bilim kurguda kullanılan bilimin aslında çok da uzakta olmadığını, yakın bir gelecekte her şeyin mümkün olabileceği Bilim insanlarınca öngörülmektedir.

Şu ana kadar görünmezlik pelerini, ışınlanma, zamanda yolculuk gibi görünüşte imkânsız şeyler bilim insanlarınca ele alınıp yakın bir gelecekte yapılabileceği ispatlanmaktadır. Bizler de bilimin ışığında sinemayı ve Bilim Kurgu’nun hayatımızda gerçekliğe ne kadar ulaşabileceğini görüp yeni keşiflere yelken açacağız.

Sen de bu macerada yer almak ister misin?

HER ŞEYİN TEORİSİ

Bu ders ile ‘her şeyin teorisini’ oluşturabilmeyi tartışacağız.

Her yaş grubuna uygun yapılacak dersler ile temel bilim sorularının cevaplarını, deneyler ve tartışmalar ile arayacağız. Öğrencilerimizin meraklarını ortaya çıkaracak, farklı bakışlarına doğru ifadeler kazandıracak ve ilgilerini keşfetmelerini sağlayacak çalışmalar ile eğlenerek üretmeyi deneyimleyeceğiz.

Dersin kapsamı aklınıza gelen her şey! Parçacık fiziğinden kuantum mekaniğine, klasik fizikten genel göreliliğe, temel matematik, tasarım ve felsefeye uzanan geniş bir yelpaze… “Her şeyin teorisi” öğrencilerimizin ilgilendikleri alanları açıklamak anlamına geldiği gibi, her şeyin teorisini ortaya koyabilecek geleceğin bilim insanlarına da bakış açısı kazandıracak ve belki de kişisel bir hedef koyacaktır.

ALGORİTMİK DÜŞÜNME VE KODLAMA

Kodlama nedir? Çocuklarımıza nasıl beceriler kazandırır?

21. yüzyıl becerilerinden olan kodlama; öğrencilerimize problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilme, sistemli ve yaratıcı düşünebilme ve en kısa çözüm önerileri sunabilme becerilerini kazandırır.

Biz de bir sene boyunca Google, Youtube gibi platformların yapımında kullanılan Python ile uygulamalar geliştireceğiz.

Artık parmakları çalıştırma zamanı!

Hazırsan başlayalım!

UZAYIN GİZEMİ VE HAVACILIK

“Havacılık ve Uzay” endüstriden tarıma, eğitimden taşımacılığa kadar olan bütün eylemlerde yer almaktadır.

Peki, yıldızlar bizden ne kadar uzakta? Evrende bizden başka canlı var mı? Bir hava taşıtı nasıl yapılır? Hava durumu bizim hayatımızı nasıl etkiler? Asteroitler nereden gelir?

Bu soruların hepsi ve daha fazlası bu derste!

TARİHTEKİ MUHTEŞEM MACERALAR

Bugün içinde yaşadığımız heyecan dolu dünyayı renklendiren maceraları, mitleri ve buluşları keşfetmek için bizimle gel!

Bu derste, tarihte iz bırakan olayları, insanları ve muhteşem efsaneleri inceleyeceğiz. Maceralarımızda gittiğimiz ülkelerin kültürlerini, mitolojik efsanelerini ele alacağız.

Macera seven, kâşif bilim insanları olacağız. Bu seyahatlerin, hem günümüzün dünyasına, hem de kendimize olan bakış açımıza ne gibi etkilerde bulunduğunu inceleyeceğiz.

Macerayı, keşfetmeyi, mitolojik efsaneleri seviyorsan seni de bekleriz.

KARMA MEDYA SANATI VE YARATICILIK

Karma medya sanatında, öğrenciler çok çeşitli sanat tekniklerini öğrenecekler.

El işi eskiz defteri yapmayı ve sonra bu defteri baskı resim, boyama, kolaj, dokuma, kabartma, çivi tekniği ve ebru gibi geleneksel sanat türleri ile renklendirecekler.

Öğrenciler seramik sanatını ve 3 boyutlu sanatları keşfedecekler, bunun yanında yenilikçi grafik ve grafik tasarım ürünleri oluşturacaklar. Aynı zamanda akranları ile iş birliği yapacaklar. Yaratıcı düşünce araç-gereçlerini ve sanatçıların, mucitlerin düşüncelerini nasıl ürettiklerini göreceğiz.

Yaratıcı zekâmız sayesinde etkileyici, eşi benzeri olmayan sanat eserlerimiz için düşünceler üreteceğiz.

Her gün bir sanatçı gibi düşünmek ve kendi renkli dünyanı yansıtmak için bu atölye tam sana göre!

ROBOTİK

Kendi robotunu yapmak ister misin? Peki, bu robotou yaparken, yaratıcılığın sınırlarını zorlamak ve aynı zamanda eğlenmek..?

Tüm bunları bir arada sağlamak mümkün. Robotik malzemesi ve hayal dünyan yeterli. Üstelik eğlenirken yeni bilgiler edinmek de cabası!

Hem takım çalışması hem de bireysel çalışmayı bir arada yaşayacağın, deneyerek kendi çözümlerini üreteceğin robotik dünyasına seni de bekliyoruz.

STEM

Yaratıcılığınızı kullanarak problem odaklı çalışmaya, içinizdeki o merak duygusundan yola çıkarak çözümler bulmaya var mısınız?

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının bir araya gelmesiyle oluşan STEM dersimizde herhangi bir konu üzerinde projeler üretecek, işbirlikçi ve takım çalışması ile birlikte teknolojiye dayalı sorunlar çözen bireyler olma yolunda adımlar atacağız.

Matematiği ya da Fen’i ders olarak değil günlük hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz bir kılavuz olarak görmeye var mısınız?

PROJELER

Bilgiye ulaşmanın eskiye göre çok daha kolay olduğu günümüz dünyasında, insanoğlu için bilmek değil, düşünebilmek, hayal edebilmek ve fikir üretebilmek avantaj sağlıyor. Düşünme becerilerinizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenirken, aynı zamanda parlak fikirler üretmek için işte size fırsat!

“Zamanda Yolculuk”, “Hava Araçları Sistemleri ve Tasarımı”, “Bilim Kurgu Sinema Atölyesi”, “Mobil Uygulama ve Geliştirme”, “Tasarım Atölyesi”, “Çevre Dostu Robotlar”, “Stem Lab”, “Mekanik ve Hareket projelerinden, kendi ilgi alanınıza uygun olanı seçip, hayalinizdeki projeyi üretebilirsiniz.

Siz hayal edin birlikte üretelim!

Başvuru Kanalları

 • Adres: Barbaros Mh. Temmuz Sk. No:4 Ataşehir-İstanbul
 • Telefon: +90 (216) 326 81 88
 • Cep Telefonu: +90 (545) 236 61 20-23

Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, Tüzyev ve Mozik Eğitim Kurumları ile ilgili güncel duyuru ve haberlerin yanı sıra, öğrencilerimizin etkinlikleri, projelerimiz ve deneyimli kadromuzun hazırladığı makale ve inceleme yazılarınız da okuyabilirsiniz.

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*