Son Haberler
Anasayfa / arşiv / Sertifikalı Nasa Astronot Eğitimi Başlıyor!

Sertifikalı Nasa Astronot Eğitimi Başlıyor!

Kennedy Space Center

Kennedy Uzay Üssü aktif olarak uzay çalışmalarını sürdürmektedir. Öğrencilerimiz bu üssü ziyaret ederek uzay ve bilimle ilgili keşiflerde bulunacaklardır.

Sertifikalı Nasa Astronot Eğitiminde roketlerin çalışmasını, tasarımını, Newton’un hareket kanununu, roketlerin hareketindeki dengeli- dengesiz güç etkilerini, NASA’nın tarihini ve bunu gerçekleştiren parlak beyinleri işleyeceklerdir.

Eğitim İçeriği;

*Kennedy Uzay Üssü NASA fırlatmalarının genel merkezidir. En iyi STEM eğitimine sahiptirler.

*2. ve 9. Sınıf öğrencilerimiz için bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik üzerine yaparak öğrenme aktiviteleri sunulacaktır.

*Öğrenciler ATX merkezindeki fırlatma alanından kendi yaptıkları roketleri fırlatacak, bir uydu mevzilendirmek veya uluslararası uzay istasyonuna yük bırakma gibi uzay mekiği görevleri simülasyonu yapacaklardır. Multi- Axis Eğitim merkezinde Mercury astronotlarının acil durumlarda kendilerini pozisyonlandırmaları için aldıkları eğitimi öğrencilerimizde deneyimleyeceklerdir.

*Ağırlık ve hareket üzerine sıfır yer çekimi simülasyonunu yaşayacakları mikro yer çekimi duvarına tırmanacaklardır.

*Eğitimimiz astronot karşılaşma merkezinde mezuniyet töreni sonrası astronotların hayallerini nasıl gerçekleştirdikleri üzerine sohbetle bitecektir.

*Eğitimde öğrenciler yaş gruplarına ayrılacak olup robotik alanında da deneyimler kazanacaklardır.

 

  • Ayrıca; Programımızda Astronot JR Reilly ile tanışma ve konuşma fırsatı sunulacaktır.

JR Reilly, 3 kez mekik görevinde bulunmuştur. University of Texas – Dallas’da lisans, yüksek lisans ve doktora yapmıştır. 1977’den beri  Antarktika’da çalışan ekipte yer almaktadır. 1994’de Nasa’da çalışmaya başlamış ve 2007’ye kadar 3 kez uzaya gitmiş ve 5 kez uzay yürüyüşü yapmıştır.

Program

1. Gün: Havaalanında buluşma. pasaport ve checkin işlemleri. Uçakla yolculuk ve Miami’ye varıyoruz. Otele yerleşip dinleniyoruz.
2. Gün: Kahvaltıdan sonra Miami şehir turu yapıyoruz. Miami şehir turunda Miami şehrini, Little Havana, Coral Gables, Winwood Walls’u geziyoruz. Daha sonra Everglades vahşi yaşam parkına gidip airboat turu yapıyor ve timsah gösterisi izliyoruz. Öğle yemeğini Miccosukke kızıl dereli bölgesinde yiyip, Ocean Drive’a geçiyoruz. Burada biraz dolaşıp Lincoln Road Mall’da alışveriş yapıyoruz. Daha sonra Miami Beach’te okyanusta denize girmenin keyfini yaşıyoruz.
3. Gün: Frost Science Museum Miami
Öğrencilerimiz canlı sistemlerin ardındaki temel bilimi, güneş sistemini, bilinen evreni, uçuş fiziği, ışık ve lazerleri, insan bedeninin ve zihninin biyolojisini ve çok daha fazlasını öğreneceklerdir. Canlı ekosistemlerin ardındaki büyüleyici bilimi, mucizevi insan vücudu ve zihnini, uçuş macerasını ve yenilik ile teknolojinin sınırlarını keşfedeceğiz.
4. Gün: Fort Lauderdale ve Boca Raton Miami’den Orlando’ya doğru yöneliyoruz. Fort Lauderdale ve Boca Raton şehirlerine uğrayıp Nova Southestern Üniversitesi ve Florida Atlantik Üniversitesi tanıtım turlarına katılıyoruz. Varışımızın ardından Orlando’da Premium outlette alışveriş yapıyor, Otele yerleşip dinleniyoruz.
5. Gün: Universal Studios Hollywood
The Wizarding World of Harry Potter, Harry Potter and the Forbidden Journey, Flight of the Hippogriff, The Walking Dead, Studio Tour, Fast & Furious – Supercharged, King Kong, Transformers, The Simpsons, Jurassic Park, Revenge of the Mummy, WaterWorld, Shrek gibi filmlerin çekildiği stüdyolar gezilerek çeşitli oyunlar oynayacağız.
6. Gün: Kennedy Space Center
Fırlatma padlerini, tarihi Apollo 8 fırlatma alanını, Apollo /Saturn V Merkezinde 363 fit uzunluğundaki Saturn V Ay roketini geziyoruz. Apollo/Saturn V Merkezinde ön-gösteri ve ateşleme odası simülasyonu, ay simülasyonu, hazine galerisini geziyoruz. Hubble Teleskobu ve uzaya yolculuk 3D sunumu izleyeceğiz. Marsa yolculuk hakkında bilgi alacağız. Uzay Mekiği Atlantis, burada mekik fırlatma deneyimi simülasyonuna katılıyoruz. Astronotlarla tanışıp sorularımızı soruyor, roket bahçesini geziyoruz.
7. Gün: Kennedy Space Center
Kennedy Space Center’da uzay yürüyüşü deneyimi ve Uluslararası uzay üssünde mikro yer çekimi deneyimleyip, Astronot Eğitim programına katılıyoruz.
8. Gün: Orlando Science Center
Orlando Bilim Merkezi (OSC), Orlando, Florida’da bulunan özel bir bilim müzesidir. Amacı, bilim ve teknoloji hakkında bilgi edinmek için deneyime dayalı fırsatlar sağlamak ve halkın bilim anlayışını teşvik etmektir.

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*