Son Haberler
Anasayfa / Haberler / Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları (Kitap Öneri)

Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları (Kitap Öneri)

Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları Kitap Açıklaması

Üstün yeteneklilik gerçekten bir armağan mı? Farklı algılamak ve hissetmek iyilik ve mutluluğu nasıl etkiler? Çocuk, genç, yetişkin, olgun üstün yetenekliler. Başkaları tarafından kendilerine yüklenen olumlu ya da olumsuz anlamların ve sorumlulukların içerisinde gerçekten kendileri olabilmek ve kendilerine özgü biçimde yaşayabilmek için neler yapıyorlar?

Nasıl sorunlar yaşıyorlar? Nasıl başa çıkıyorlar? ‘Herkes” gibi hedeflere yönelmeleri, “başarılı olmaları”, “zekâlarının hakkını vermeleri”, herkes gibi “kariyer yapmaları”, ama herkesten ‘daha iyi* yapmaları; “onların iyiliği için” herkesçe beklenirken… Onlara öze) düzenlemeler hedeflenirken. Psikolojik danışmanlar onlara nasıl destek olabilirler?

Bu kitap üstün yeteneklilerin kendilerini anlamalarına, mutlu olmalarına, farklılıklarıyla yaşamda varolmalarına yardımcı olmamız için hazırlandı. Öncelikle psikolojik danışmanlara ve psikolojik danışman eğitimcilerine, eğitim ve gelişim uzmanlarına, üstün yeteneklilerin anne-babalarına, onlarla çalışan, okuyan, oynayan, kısacası üstün yeteneklilerle bir arada yaşayan her birimize onların biricikliklerini anlamada ve etkili yollarla desteklemede yardımcı olması ümidiyle…
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Defne Yılmaz

Hakkında ustun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sosyal Medya

◄ Facebook
◄ Instagram
◄ Linkedin
◄ Twitter
◄ Youtube