Son Haberler
Anasayfa / Haberler / Velilerimizle “Yaratıcı zeka kullanımı ve gelişimi” eğitimi’nde buluştuk

Velilerimizle “Yaratıcı zeka kullanımı ve gelişimi” eğitimi’nde buluştuk

İstanbul Bilgi Üniversite’si Dolapdere Kampüsü’nde  3 Ocak tarihinden itibaren başlayan Yaratıcı Zeka Kullanımı ve Gelişimi Eğitimi’ne ÜST-ZEM veliler büyük ilgi gösterdi.  4 Hafta sürecek olan programda velilerimiz yaratıcı zeka üzerine eğitim alacaklar. Eğitimler boyunca Yaratıcı Zeka Nedir?, Yaratıcılığımızı nasıl kullanabiliriz ?, Yaratıcı Düşünme Becerileri ve Ev içi etkinlikler neler olabilir? başlıklı dört ayrı seminere katılacak olan velilerimiz, eğitimlerin sonunda katılımcı sertifikalarını alacaklar.

Seminerlerin ilk haftasında ÜST-ZEM kurucumuz Mehpare Kınık Ustomar açılış konuşması yaptı. Konuşmasında yaratıcı zeka eğitimine dikkat çeken Ustomar “Çocuklarımızın, potansiyellerini kullanabilmeleri; yeni, özgün, beceriye dayalı ürünler ortaya çıkararak, yaratıcı zekalarını geliştirebilmeleri için bizler enstitümüzde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Anne ve babalarda  ev içi ve gündelik hayatlarında çocuklarımızın yaratıcılıkta süreklilik sağlayabilmelerinde en önemli destekçidir” dedi.

Ustomar konuşmasında, ÜST-ZEM Eğitim Kurumları olarak “Bizler bireylerin potansiyellerini tamamen gerçekleştirmeleri için özelliklerine uygun eğitim almalıdır.” düşüncesini hayata geçirmek üzere yola çıktık. Sekiz yılı aşkın bir süredir binlerce çocuğa ulaştık şimdi de velilerimizle bir araya gelerek onlarında üstün potansiyellerini belirlemek ve gereken tüm desteği sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

Hakkında ustun